Dinleyince afallamışlıktan diliniz yakalanacak 20 bilgi

Her geçen gün bilimle alakalı yeni bir şaşırtcı bilgiyi biliyoruz. İşte sizin derlediğimiz 20 donakaltıcı bilim araştırması.

1- Psikopatik meyilleri olan insanlar, genellikle kahvelerini şekersiz ve kremasız içmeyi seçim ediyorlar.

2- Seri katillerin çoğu Ocak ayında doğuyor.

3- Uzun boylu insanların kansere tutulma tehlikeleri daha yüksek.

4- Dr. Amar J. S. Klar’ın yaptığı bir araştırma, eşcinsel erkeklerin %21.4’ünün saat güzergahının tersine doğru dönen saç dönerlerine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

5- Bekoji, Etiyopya’da bulunan 17.000 popülasyonlu bir kasaba. Bu kasabadan çıkan koşucular, 30’dan fazla dünya şampiyonluğu elde ettiler ve 16 Olimpiyat madalyası kazandılar.

6- Şiddet kabahati işlemiş olan insanların çoğu, 10 yaşındayken her gün şeker yediklerini belirtiyor.

7- Ne kadar çok beniniz varsa, o kadar uzun yaşıyorsunuz.

8- Piyano çalmayı bilmek, matematikte daha zaferli olmanıza dayanakçı oluyor.

9- Daha çıkık ve kabarık üst dudaklara sahip olan bayanların vajinal orgazm hayata olasılıkları, öbür bayanlara oranla 12 kat daha yüksek.

10- “The Name Experiment” Ad Deneyi ismindeki bir araştırrma, adların değişik sürükleyicilik seviyeleri olduğunu ortaya koyuyor.

11- Schizophrenia Research Journal’da yayımlanan bir araştırmaya göre, erişkinlik yarıyılında şizofreniye tutulan insanların %50.6’sı çocukluklarında kedi beslediklerini belirtiyor.

12- Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan bir araştırma, teşebbüsçülerin %35’inin disleksik olduğunu ortaya koyuyor.

13- İnsan, baharatlı gıdaları hoşlanan tek tür.

14- 2013 senesinde yapılan bir araştırma, kel erkeklerin kalp hastalığına tutulma tehlikesinin, öbür insanlara oranla %32 daha fazla olduğunu gösteriyor.

15- 2011 senesinde Hollanda’da yapılan bir çalışma, çişini yakalamak mevzusunda zaferli olan insanların uzun yarıyıllı para yöneti mevzusunda da zaferli olduklarını gösteriyor.

16- Güneşe en çok sabahın erken saatlerinde maruz kalan insanların, yaşları, fiziksel etkinlikleri ve aldıkları kalori ölçüyü göz önüne alınmaksızın, kilo alma tehlikelerinin daha düşük olduğu biliniyor.

17- British Journal of Psychology’nin 2007 senesinde yaptığı bir araştırmaya göre, yüzük parmağının işaret parmağının uzunluğuna olan oranı öbür insanlara göre daha fazla olan erkekler, üniversite imtihanında daha zaferli oluyorlar.

18- Kalp krizleri, daha çok Pazartesi günleri alana geliyor.

19- Dil hünerleri erken büyüyen bebeklerin yaşamlarının ilerleyen yarıyıllarında içki olma tehlikeleri daha yüksek.

20- Görme manili insanlar, öbür insanlardan 4 kat daha fazla kabus görüyor.

Bir cevap yazın