Eklem Ağrıları İçin Zencefil

Limon ve bal irini alır, bu surattan sızıları dindirmek için zencefille karıştırılırlar. Bir çok insan eklem sızısı sürükler, bu genelde eninde sonunda başa çıkmanız gereken bir sızıdır. Ancak bu sızıları eksiltebilecek ve yaşamınızı iyileştirebilecek natürel usuller vardır. Bugün sizlere zencefil ile hazırlayacağınız bir tasvir sunacağız.

Zencefil Tanımı

Eklem Ağrısı Rehabilitasyon Edilebilir Mi?

Ne yazık ki bugüne kadar bir rehabilitasyon bulunmadı. Eklem irini, artroz veya romatizma yaygın vaziyetlerdir ve sizi enfeksiyon giderici veya hafifletici ilaçlar almak zorunda vazgeçebilirler. Bunların uzun vadede özellikle böbrekler ve karaciğer üzerinde yan tesirleri olabilir.

Bildiğiniz üzere, eklemler kemikleri birbirine bağlar, hareketi sağlar ve elastikliği muhtemel kılar. Kıkırdak ile kaplıdırlar. Kıkırdak yalnızca muntazam beslenme ile oluşur. Peki hala kimilerimiz neden eklem sızısından kasvet dinliyoruz? Bazı vaziyetlerde bu genetiktir, zaman içinde fazla kullanımdandır, kolajen yetersizliğindendir, enfeksiyon, lezyon veya meçhul bazı gidişatlardan kaynaklanır.

Eklem sızılarınız çoğaldığında bir hekime görünün. Ancak bazı vaziyetlerde şu tanımı sınayabilirsiniz. Gelin birlikte bakalım…

Zencefil çok eforlu tıbbi bir nebattır. Asırlardır kullanılır, sindirime takviyeci olur ve eklem cerahatinin sızılarına iyi kazanç. Peki gizemi ne? İçeriğindeki gingerol maddesi. Ağrıların rehabilitasyonunda o kadar çok kullanılmıştır ki bir çok çalışma eklem irini için zencefil önerir.

2007’de Arizona Üniversitesi’nde zencefilin içindeki irin dindirici madde bulunmuştur. Gingerol’un kimyevi imalinin enfeksiyonu aldığı ortaya çıkarıldı. Bu çalışma bunun ne kadar iyi olduğunu kanıtladı.

Daha da aşırısı var. Prestijli John Hopkins Üniversitesi zencefilin içeriğindeki irin dindirici kimyevileri buldu. Bunlar kullanıldığında ananesel ilaçlara dahi lüzum yok. Netice olarak netlikle kıymet!

Ağrı İçin Zencefili Nasıl Hazırlayacaksınız?

  • Bir kaşık doğranmış zencefil
  • Bir bardak su
  • İki çay kaşığı bal
  • Azıcık tarçın

Bazı yazılarımızda tarçın ve balın eklem sızılarına nasıl iyi geldiğinden bahsettik. Şayet bunları birlikte sabahları kullanırsanız cerahatler için çok eforlu bir karışımdır. Bu karışıma zencefil ilave edin ve sızıyı eksilteceksiniz. Bu karışımı sınamaya kıymet; sızınız olduğunda ananesel ilaçların yerine geçecektir. Sıhhatiniz için natürel yollardan yararlanın.

Zencefil çayı yapın ve içine azıcık bal ve tarçın ilave edin. Şayet isterseniz tarçın çubuğu kullanın. Güne başlamak için şahanedir ve öğlenleri de vaziyetinize çok iyi gelecektir. Neden sınamayasınız ki?

Bir cevap yazın