Eklem Sızılarınızla Ebediye Kadar Vedalaştıracak

Eklem sızısından mı davacısınız? Size sızınızı eksiltip dindirebilecek beş teklifimiz var. Daha evvel hiç sanki tüm gece hiç yatmamış gibi bitkin uyandığınız oldu mu? Ellerinizi dahi oynatmak canınızı yakar, merdivenlerden inerken dizleriniz acır.

Bu dayanılmaz eklem sızılarını nasıl yok edebilirsiniz? Size bu mevzuda günlük yaşamınızda uygulayabileceğiniz bazı tekliflerimiz olacak.

Eklem sızısını geçirmek için öneriler

Pek çok birey romatizma, artrit ve osteoartrit gibi hastalıkların neden olduğu eklem sızılarından davacıdır. Bu sızılar her zaman geçirilemeyebilir ancak muhtelif stratejiler sayesinde sızıların şiddeti eksiltilip hayat niteliğini düşürmesi önlenebilir.

Her zaman hekiminizin tekliflerine uymalı ve anti-enflamatuar alımına mübalağa etmemelisiniz zira onların da hasarlı yan tesirleri olabilir. Bu surattan size muhtelif natürel çözümler öneriyoruz!

1. Her gün zencefil

Yakın yarıyılda Miami Üniversitesinde yapılan bir çalışma, günde 2 kapsül zencefil harcamanın eklem sızısı ve enflamasyonuna iyi geldiğini ortaya çıkartmıştır.

Zencefilin tesiri ibuprofenden hem daha yararlıdır hem de mide yanması ve dolaşım bozukluğu tehlikeyi taşımaz. İster sıhhat mahsulü satan yerlerden ister marketlerden zencefil alabilirsiniz. Her gün, günde iki sefer bir yemek kaşığı zencefili bir bardak su ile harcarsanız günlük önerilen ölçüde harcamış olursunuz.

2. Muhtelif gıdalara dikkat edin

Bu gıdaları ya hiç harcamamalısınız ya da çok az ölçüde harcamalısınız

  • Laktoz: Laktozun içindeki süt proteini eklem enflamasyonuna neden olur. Şayet çok sık süt ve yoğurt harcıyorsanız, hayat niteliğinizi çoğaldırmak için bu yiyecekleri yavaş yavaş beslenme kumpasınızdan çıkartmalısınız.
  • Kırmızı et: Kırmızı etleri tamamen yaşamınızdan çıkartmaya çalışın, kırmızı et hem sıhhatli değildir hem de damarlarda kolesterol meselelerine yol açabilir.

  • Buğday: Şaşırdınız mı? Yapılan çalışmalar buğday ve öbür hububatların kapsadığı glutenin, artriti olan şahıslarda eklem sızısı ve enflamasyona neden olduğunu göstermektedir. Beslenme kumpasınızdan gluteni çıkartmak azıcık gevşemenize destekçi olacaktır. Gluten harcamayı vazgeçtikten sonra bir farklılık görmediklerini söyleyen bazı bireyler olsa da, pek çok birey gluteni tamamen yaşamlarından çıkarttıktan sonra hayat niteliklerinde ciddi bir çoğalış olduğunu belirtmektedir.
  • Yumurta: Eklem sızılarını şiddetlendirecek öbür şeylerin yanısıra sarısında kolesterol barındıran bu hayvansal mahsulü harcarken dikkatli olmalısınız. yumurta hem sıhhatli bir gıda hem de iyi bir protein kaynağı olsa da, istenmeyen yan tesirlere neden olabilirler.

  • Patlıcangiller: Bu adı daha evvel dinlediniz mi? Patlıcangiller derken domates, biber, patlıcan gibi gıdalardan bahsediyoruz. Bu ham sebzeler adale-iskelet sisteminde soğukluğa neden olabilirler; ayrıca eklem enflamasyonu ve migrene de neden olabilirler. Bunun sebebi solanin ismi verilen bir toksik bir alkaloittir ve bu madde enflamasyona neden olabilir veya zati bu stil bir şikayeti olan bireyin gidişatını makûslaştırabilir. Bu vaziyette harcayabileceğiniz en sıhhatli sebze havuçtur.

3. Sabahları yeşil çay

Yeşil çay mucizesi bedenimizi antioksidanlardan arınan bir meşrubat olarak kumpaslı bir biçimde içmeyi gerektirir. Bununla beraber, bedendeki antioksidanların arınılması eklem sızılarını da rehabilitasyon edecek nitelikli bir yöntemdir.

4. E vitamini, en büyük yandaşınız

E vitamininin artrite karşı olan faydalarını öğreniyor musunuz? Eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini kapsüllerinden günde iki tane alarak hem genel sıhhatinizin kesintisizliğini sağlayabilirsiniz hem de eklem sızılarınıza mani olabilirsiniz. E vitamini kapsüllerinin yanında yeşil yapraklı sebzeleri taze olarak harcamaya itina gösterin

5. Sızınızı eksiltip ruh halinize iyi gelecek gıdalar

Hayat niteliğinizi çoğaldırmanız çok ehemmiyetlidir. Bunu muntazam beslenerek muvaffak olabilirsiniz. Sızınızı eksiltmeye destekçi olacak gıdaların yanı sıra kendinizi de daha iyi sezmenizi sağlayacak şeyler harcamalısınız. Peki bunu nasıl mı yapabilirsiniz?

Bir cevap yazın