Ellerinizin Sıhhatinizle Alakalı Söylemeye Çalıştığı 7 Ehemmiyetli Şey

Parmaklarınız veya kollarınız ara sıra üşengeçlik hissi vererek reelinde bizlere sıhhatimizle alakalı ehemmiyetli sinyaller yollamaya çalışıyor olabilir. Tabi bu üşengeçlik gidişatı olağan neticeyi de olabilir.

Drsağlık takımı olarak bedeninizin size, ellerinizde veya kollarınızda karıncalanma olduğunda sıhhatinizle alakalı ne anlatmak istediğini madde madde açıklıyor.

1- Omurganın zarar görmesi

Nasıl ortaya çıkıyor: Omurganın muhtelif meseleleri kendisini sol elin ufak parmağıyndaki anlaşma ve karıncalanma ile belirli ediyor.

Ne yapmanız gerekir? Sırtınızı olası olduğunca gerin; bazı yoga, jimnastik hareketleri yapmayı veya yüzmeyi deneyin. Bir yerde oturarak uzun zaman zaman harcamayın.

2- Diyabet

Nasıl ortaya çıkıyor: Şeker hastalığının ilk bulgularından biri, ayakların arasından kollarının kısımlarına kadar yükselen karıncalanma hissidir. Bu, belli alanlara kan akışında eksilme ve asap uçları ve liflerin zararı sebebiyle oluşur.

Ne yapmalı? Tip 1 diyabet insülin enjeksiyonu ile rehabilitasyon edilebilir. Tip 2 diyabet sıklıkla hoş bir perhizle irtibatlı olduğundan öncelikle hekimle kan testi ve konsültasyon yapılmalıdır.

3- Vitamin yetersizliğiNasıl ortaya çıkar:
Bazı vitamin yetersizliği E, B1, B6 ve B12 gibi vitaminler genellikle sol el parmaklarında veya sol bacakta karıncalanma hissi yaratabilir.

Yapılması gerekenler: Bedeninizdeki vitaminlerin balansını düzenlemek için çalışın. Bazı vitaminlerin aşırılığı da negatif yan tesirlere sahip olabileceği için doğru dozu tanımlamak noktasında bir uzmana danışmak daha sıhhatli olacaktır.

4- Karpal Tünel Belirtiyi Asap Başı Belirtiyi

Nasıl ortaya çıkıyor? Karpal tünel belirtiyi genellikle başparmak, işaret parmağı ve orta parmak ile ifade edilir. Bir şahsın işinin veya hayat şeklinin bir parçası olarak kerelerce yinelenen bazı eylemler sebebiyle, tendonlar şişebilir, böylece elinde tembelliğe neden olabilir.

Yapılması gerekenler: Kolay jimnastik ve eklemlerin uzatılması karpal tünel belirtisinin yaradılışını önlemeye destekçi olabilir.

5- Kan dolaşımıyla alakalı meseleler

Nasıl ortaya çıkıyor? Sağ el parmaklarının görülür, yüzey asaplarına baskı veya el ya da omuz eklemine travma nedeniyle ortaya çıkabilir. Sağ elde karıncalanma, genel kan akımı üzerinde tesirli olan bazı kardiyovaskülerDolaşım sistemi hastalıklardan kaynaklanabilir.

Ne yapmanız gerekiyor? ılımlı bir süratte yürüyün veya kan damarlarının sıhhatini iyileştirmek için el jimnastiği yapın. Kan dolaşımı ile alakalı daha ciddi meseleler tıbbi uzmanların müdahalesini gerektirir.

6- Bitkinlik Ve Bitkinlik

Nasıl ortaya çıkıyor: Ağır eşyaları kaldırdığımızda ve bileklerimizi rahatsız edici biçimlerde yakaladığımızda, tenimizin yüzeyine yakın bir yerde bulunan asapların üzerindeki tazyiki artırıyoruz. Bu, parmaklarımızın yüzeyinde karıncalanmaya neden olur.

Ne yapmanız gerekir:
Yeterli uyku ve genel dinlenmeye dikkat edin; Bir masajın neşesini çıkarın.

7- Buerger hastalığıDamar Tıkanıklığı Hastalığı

Nasıl ortaya çıkıyor? Bu hastalık çoğunlukla sigara içenleri tesirler. Kan akışı bedenin mineral beceriksizliğine yol açan nikotinin kesintisiz alımıyla bozulmaktadır. Bu evvel parmaklarda hissizleşmeye, daha sonra tüm kolada hissisleşmeye neden olur.

Ne yapmalı?
Bu hastalığın tamamen rehabilitasyonu olası değil. Ancak hasarlı alışkanlıklardan bırakmak sarih bir ilk adımdır.

Bir cevap yazın