Elma Sirkesini Kumpaslı Kullanmaya Müptela Edecek 21 Neden

Elma sirkesi, rakamsız yararı ve değişik kullanım alanıyla, yalnızca salata sosu olmaktan çok daha aşırısını hak etmektedir. Neden ne olursa olsun elma sirkesini günlük yaşamımıza dahil etmek gerekiyor..

Elma sirkesi hem mutfakta hem de şifalı emellerle dünya çapında kullanılan natürel bir mahsuldür. Son senelerde, elma sirkesinin kullanımının bilimsel olarak bedene birden çok fayda sağladığı ispatlanınca sirke daha popüler hale gelmiştir.

Bu mahsul özellikle mineral, vitamin, enzim ve pektin güzergahından zengin olmasıyla sıhhatiniz için son derece verimlidir. Beslenmenize elma sirkesini hala dahil etmediyseniz, size bu mahsulün neden sıhhatiniz için çok bereketli olduğuna dair 21 neden sunacağız.

İşte elma sirkesini kumpaslı olarak kullanmak için 21 neden

1- Elma sirkesi tamamen natürel bir mahsuldür. Elma suyunun fermante edilmesiyle oluşur. Elma sirkesi kullanarak evinizde ve günlük yaşantınızda natürel olmayan kimyevi mahsullerin tüketimini azaltabilirsiniz.

2-Saçlarınızı şampuanladıktan sonra elma sirkesi ile durularsanız daha parlak ve hacimli olmalarına destekçi olabilirsiniz. Boş bir şampuan şişesine yarım yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan soğuk su koyarak çalkalayın. Tesirli netice için haftada iki kere şampuan sonrası bu elma sirkeli su ile durulama yapmanız yeterli olacaktır.

3-Natürel elma sirkesi cildinizin pH dengesine tertip edebilir. Her zaman kullandığınız surat toniğiniz yerine, bir miktar elma sirkesini 2 miktar su ile seyreltin ve bu karışımı bir pamukla suratınıza yayın.

Bunu akşam suratınızı yıkadıktan sonra ve sabah ıslatıcı olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca surat kirlerinin veya sivilce izlerinin gevşemesi için, kirler üzerine parmak ucunuzla elma sirkesi sürüp, deviremeden ve silmeden uyuyabilirsiniz. Elma sirkesi ve sade sodayı bir pamuğa damlatıp cildinize sürün ve yarım saat bekleyin fantastik biçimde bebek gibi bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Elma sirkesi siğil rehabilitasyonunda da etkilidir.

Gece uyumadan evvel bir parça pamuğu elma sirkesi ile nemlendirin ve pamuğu siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Sabaha kadar açmayın. Elma sirkesinin bariz bir kokusu vardır evet ama siğili düşürecek kadar tesirli olabilir. Siğilin geri dönmemesi için aynı operasyonu birkaç gün daha yineleyin.

4-Elma sirkesi dişteki kirlerin arınılmasında destekçi olabilir. Dişlerinizi elma sirkesi ile ovun ve ağzınızı su ile çalkalayın.

5-Güneş yanıkları için, banyo suyuna bir fincan elma sirkesi ilave edin ve 10 dk içinde bekleyin.

6-Elma sirkesi natürel bir tıraş sonrası losyonu olarak kullanılabilir. Denk ölçüde elma sirkesi ve suyu bir şişede karıştırın ve çalkalayıp suratınıza uygulayın.

7-Bitkin ellerinizi ve ayaklarınızı elma sirkesi ile ovalarsanız el ve ayak masajı kadar yararını görürsünüz.

8-Elma sirkesi kilo vermeye destekçi olabilir. Günlük kilo hakimiyeti için iki çay kaşığı elma sirkesini yarım litre suya katın ve bu suyu gün süresince yudumlayın.

9-2009’da yayınlanan bir çalışmada, 12 hafta kumpaslı kullanılan elma sirkesinin, karın yağlarını yakarak bel etrafını daralttığı belirtilmektedir.

10-Elma sirkesi, tüm iç beden sisteminizi dengeler. Beden, kesintisiz bir denge gidişatına erişmek için çabalamaktadır. Elma sirkesi vücudun sıhhatli alkali pH seviyesine ulaşması için destekçi olur.

11-Vücudun pH balansına destekçi olmasının bir neticeyi olarak, elma sirkesi zehirli madde atıcı tesir yapmaktadır. Araştırmalar kardiyovasküler dolaşımı geliştirdiğini ve karaciğeri arındığını göstermektedir.

12-Elma sirkesi; bitkinlik, unutkanlık, şeker yeme isteği gibi semptomlara yol açabilen mantar hastalıklarının rehabilitasyonunda da destekçi olabilir.

13-Asit içerikli elma sirkesi ile mide asidinin rehabilitasyonu çok acayip gelebilir, ancak araştırmalar mide yanmasına elma sirkesinin iyi geldiğini göstermektedir. Bir çay kaşığı elma sirkesini yutup üzerine bir bardak su için. Ancak ülseriniz varsa elma sirkesini tek başına içmeyin.

14-Elma sirkesi evcil hayvanlarda pire kovucu olarak kullanılabilir. 1 miktar elma sirkesi ile bir miktar suyu karıştırıp evcil hayvanınızın tüm kürküne spreyle püskürtün ve birkaç gün yineleyin. Pire varsa yok olacaktır.

15-Elma sirkesi tuvaletlerin arınılmasında kullanılabilir. Klozetin içerisine azıcık elma sirkesi dökün ve suyunu sürüklemeden bir gece bekletin. Bulaşık aygıtlarında da deterjan yerine elma sirkesi kullanabilirsiniz. Ayrıca bir miktar elma sirkesi-bir miktar su karışımı ile fırın içi, mutfak tezgahı, sırça ve ayna pakliği yapılabilir…

16-Çağın faciayı obezite çoğu bireyin belası olmaya devam ediyor. Buna çözüm olarak zayıflamak için çok değişik usuller ve gıdalar sınanıyor. Uzmanlara göre herkesin zorlandığı ödem atmanın en büyük destekçilerinden biri içilebilir elma sirkesi! Elma sirkesi kilo balansınızda size destekçi olabilir.

17- Elma sirkesi kendi başına eforlu bir detokstur ve rakamsız şifası olan binlerce yıldır ehemmiyetini yitirmeyen bir efordur. Sıhhatli bir hayat sürmek istiyenler için bırakılmaz bir yiyecek kaynağıdır.

18- Elma sirkesi; yediklerimizin yararlı kullanılmasına, metabolizmanın süratli ve geçimli çalışmasına bedenin asit alkali balansının sağlanmasına çok büyük miktarda destekçi olmaktadır.

19- Vücudumuzun gerek dinlediği tüm kalsiyumu tek başına sağlamaktadır. Günlük tüketimde peynir başta olmak üzere bir çok gıdadan alabileceğinizden daha fazla kalsiyumu az bir tüketimle size sunar.

20- Hasarlı olan sodyumuntek mineralli tuz alışkanlığı olanlar tüm tesirlerini eksiltip Risk hududunda olan tansiyonu olağana çevirir. Tansiyon hastalığınız varsa içilebilir elma sirkesi evinizde bulundurmanız sizin için bereketli olacaktır.

21- Günde 3 kere yemeklerden yarım saat evvel 1 çay kadehi içilebilir sirke için ve bedeninizdeki metamorfoza, değişikliğe tanık olun. Fit bir beden ve sıhhatli bir hayata çok süratli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Elma Sirkesini Kumpaslı Kullanmaya Müptela Edecek 21 Neden” için bir yorum

  1. 20- Zararlı olan sodyumun(tek mineralli tuz alışkanlığı olanlar) tüm etkilerini azaltıp Tehlike sınırında olan tansiyonu normale çevirir. Tansiyon hastalığınız varsa içilebilir elma sirkesi evinizde bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.
    DEMİŞSİNİZ ANCAK NE MİKTARDA NASIL KULLANILIR NEDEN YAZMIYORSUNUZ. BÖYLE SAĞLIK ÖNERİSİ Mİ OLUR. SİZDE PEKALA BİLİRSİNİZ Kİ ÖZELLİKLE BİTKİSEL KULLANIMLARDA AZ KULLANIM YETERSİZ OLUR FAYDA VERMEZ ÇOK KULLANIM BELKİ ZARAR VERİR . BİR BİLGİ PAYLAŞIYORSANIZ LÜTFEN MÜMKÜN OLDUĞU KADAR İNSANLARIN SİZE SORU SORMALARINA FIRSAT VERMEMEYE ÇALIŞIN ELNA SİRKESİ TANSİYONA İYİ GELİR GELİRDE GÜNDE NE KADAR VE SU YADA BAŞKA BİR ŞEY DE İCİNE KATILIYOR MU ? YAZIN DA İNSANLAR SAYFANIZDAN BİR FAYDA GÖRSÜN..

Bir cevap yazın