Elma Sirkesinin 14 Yararı

1 – Elma sirkesi kilo verdirir : Her sabah 1 su kadehi ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesiyle, bir çay kaşığı bal ilave edip karıştırın. Sabahları aç karnını kapsasanız ay sonunda 2 ile 4 kilo arasında verdiğinizi görürsünüz.

2 – Elma sirkesi diş etlerini kuvvetlendirir : Günde 1 kere elma sirkesiyle ağız gargarası yaparsanız diş eti kanamalarında eksilme olacak ve diş etleriniz güçlenecektir.

3 – Elma sirkesi çamaşırları yumuşatır : Çamaşırlarınızda kesinlikle sirke kokusu kalmayacak sadece yumuşacık olacaktır. Hem etrafa hasar vermeyerek hemde ekonomi yapacaksınız.

4 – Elma sirkesi göbek eritir : Elma sirkesi karın yağlarını yakarak göbek eritmektedir. Bir litre suya 1 çay kadehi elma sirkesi ilave edip gün süresince tüketebilirsiniz.5 – Elma sirkesi uykuyu kumpaslar : Uyku saatiniz geldiği zaman; daha rahat yatabilmek için 1 su kadehi ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ilave edip karıştırıp için.

6 – Elma sirkesi saçları güçlendirir : Elma sirkesi tamamiyle natürel bir saç bakım mucizesidir. Saç dökülmesini yasaklamak, kepekleri gidermek ve yumuşacık saçlara sahip olmak için banyodan çıkmadan evvel saçlarınıza elma sirkesi sürün, azıcık bekletin ve durulayın.

7 – Elma sirkesi sivilceleri iyileştir :Sivilce iyileştirmede gerçekten zaferlidir. Yatmadan evvel bir parça pamuğu elma sirkesine daldırıp sivilcenin üzerine koyun. Sivilce üzerinden kaymaması için yara bandıyla bantlayın. Gece süresince kalsın. sabah uyandığınızda sivilcelerinizdeki metamorfozu farkedeceksiniz.

8 – Elma sirkesi cildinizi hoşlaştırır : Cildinizdeki kirleri, renk değişikliklerini elma sirkesi geçirecektir. Cildinizi her gece uyumadan evvel elma sirkesiyle silin zamanla cildinizin pürüzlerden ve kirlerden temizlediğini farkedeceksiniz.9 – Elma sirkesi siğilleri iyileştirir : Gece uyumadan evvel bir parça pamuğu elma sirkesi ile nemlendirin ve pamuğu siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Sabaha kadar açmayın. Siğilin yine oluşmaması için aynı usulü birkaç gün daha yine yineleyin. Siliğinizden tamamen kurtulacaksınız.

10 – Elma sirkesi diş kirlerini pakler : Her gün bir kez dişlerinizi elma sirkesiyle fırçalayın ve ağız gargarası yapın. Mucizeye tanık olun!

11 – Elma sirkesi gevşeticidir : Banyo suyuna bir su kadehi elma sirkesi ilave edin ve hafifletici tesirini sonuna kadar yaşayın. Sizi dinlendirecek tüm olumsuz enerjinizi üzerinizden alacaktır.

12 – Traş losyonu olarak kullanın : Traş olduktan sonra ciltteki tahrişi yasaklamak için elma sirkesinden faydalanılabilir. Denk ölçüde elma sirkesi ve suyu bir şişede karıştırın ve çalkalayıp cildinize uygulayın.

13 – Elma sirkesi ayaklarınızı dinlendirir : Elma sirkesini avucunuza alıp bitkin bölgelere masaj yaparak yedirin.

14 – Elma sirkesi alkali yapar : Elma sirkesi, tam iç beden sisteminizi dengeler. Beden, aralıksız bir denge vaziyetine erişmek için çabalamaktadır. Elma sirkesi bedenin sıhhatli alkali pH seviyesine ulaşması için dayanak eder.

Bir cevap yazın