En İyi 10 Sızı Kesici Gıda

İç Hastalıkları Uzmanı Dr M.Nafiz Karagözoğlu ve Muayenehane Diyetisyen Okan Gül en iyi sızı kesici 10 gıda hakkında bilgiler verdi.

Sızılarınız varsa ve son günlerde bedeninize çok fazla ilaç yüklediğinizi düşünüyorsanız, natürel besinlerin sızı kesici özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

En iyi 10 Sızı Kesici Gıda;

1.Kiraz içeriğinde bulunan antosiyanin maddesi ile irin çoğaldırıcı bazı enzimleri baskıladığı yapılan son çalışmalarla ortaya konulmuştur. Ve kiraz bu özelliğinden dolayı Aspirinden daha tesirli bir sızı kesicidir.

2.Taze Nane kapsadığı yüksek C vitamini sayesinde beden mukavemetinizi yükseltir ve mide asit seviyesini hakimiyet altına alarak mide bulantılarından kullanabilir. Kullanım biçimi taze kuru veya demlenerek çay biçiminde günde 2 kez olabilir.

3.Papatya çayı HemoroitHemoroid rehabilitasyonunda sızı kesici ve rehabilitasyon edici tesire sahiptir. Akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 fincan tüketilebilir.

4.Badem balık dışı Omega 3 kaynağı olarak iyi bir yiyecektir. Kan yağlarınızın kolesterol düşürülmesinde tesirlidir. Bu özelliğinden dolayı kalp damar rahatsızlıklarını yasaklamada kullanılır ve Solunum gidişatımızı düzenler.

5. Kafein natürel bir sızı kesicidir. Su ile beraber harcanacak olan sade Türk kahvesi özellikle baş sızılarının giderilmesinde size takviyeci olacaktır. Günlük tüketim süreci 1 ile 3 fincan arasıdır.

6.Çilek iyi bir Antioksidan ve C vitamini kaynağıdır. Özellikle istenmeyen ağız kokularını gidermeye bereketlidir. Diş eti sızılarında kullanılabilir natürel bir irin sökücüdür.

7.Kuru Erik içeriğindeki Polifenol sayesinde yağ yakımını süratlendirmede tesirlidir. Özellikle ara öğünlerde kullanılarak kan şekerimizi dengeler.

8.Günde en az 2 lt su içmek anemiyi maniler fiziksel performansı çoğaldırır. Konsantrasyon problemlerini maniler baş sızılarını giderir ve adalelerinizi güçlendirir.

9.Ananas eforlu bir Ödem söktürücüdür. Günde 1-2 millete kadar harcamak özellikle bayanlarda adet yarıyılında oluşabilecek ödemi maniler.

10.Yeşil çay hipertansiyon problemi olan hastalar dışında günde 2 fincan kadar tüketimi İdrar söktürücü olarak kullanılabilir ve yağ yakımını hızlandırır.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği takdirde uygulamayınız.

Bir cevap yazın