Eşi 14 Saatlik Mesaiden Sonra Konuta Gelip Kendine Sandviç Yaptı, Mevzu Hakkında Yazdığı Gönderi Facebook’ta Süratle Dağıldı

Hemşireler hemen her gün var eforlarıyla çalışarak insanların yaşamda kalması için ellerinden geleni yapıyorlar. Tam bitkinliklerine karşın vaziyetten davacı olmuyorlar.

Phillip Urtz hemşire olmanın ne kadar güç olduğunu çok iyi öğreniyor. Eşi Jessica da bir hemşire. Eşi sabah erkenden konuttan bölüp bitkin bir halde konuta dönüyor.

Buna karşın Jessica işinden davacı değil. Phillip geçtiğimiz günlerde eşine dair paylaştığı bir gönderide işinin güçlüklerinden bahsetti.

Gönderi paylaşmadan evvelki gün 14 saatlik nöbetinin ardından Jessica konuta gelmişti. Kendisine bir sandviç hazırladıktan sonra hemen yatmaya başlamıştı.

Ertesi gün Phillip eşi için bir gönderi paylaştı. İçten yazılan gönderi süratle dağıldı.

Phillip’in gönderisi

“Resimde gördüğünüz birey 14 saatlik işinin ardından konuta dönüp kendisine sandviç hazırlayan eşim. İşten konuta geliyor. Yemek yiyebilecek kadar zaman bulabiliyor. Sonra da uyuyor.

Sabah erkenden kalkıp hazırlanıyor. Sabahları beni uyandırmamak için elinden geleni yapıyor. Duş alıyor, saçını tarıyor, köpeğe yemek veriyor ve beni öptükten sonra konuttan ayrılıyor.

İşte yaşamının en güç gününü geçiren bireylere dayanakçı oluyor. Annelere, babalara, kız kardeşlere, erkek kardeşlere, dostlara ve ailelere dayanakçı oluyor. Ne olduğu veya neden olduğu ehemmiyetli değil. Sizin için elinden geleni yapıyor.

Mola verecek kadar müddeti dahi yok. 14 saatin ardından konuta geliyor. Kan ve gözyaşlarının noksan olmadığı sağlık kurumunda gezdiği pabuçlarını çıkarıyor. Tek istediği azıcık oturup dinlenmek. Gününün nasıl geçtiğini sormuyorum zira sorulmasını istemiyor. Konuttayken işini gerisinde vazgeçmek istiyor.

Konuşmak istediğinde de dinliyorum. Bazen konuta trajik bazense de mutlu geliyor. Nasıl sezerse hissetsin ertesi gün işe gitmeye hazır.

Onu tam kalbimden hoşlanıyorum. Eşim benim kahramanım. Benim eşim bir hemşire”

Phillip’in gönderisi okuyanlar etkilenmeden edemiyorlar.

Hemşirelerin yaptıkları iş sebebiyle sık sık takdir edilmesi gerektiklerine inanıyorsanız paylaşın.

Bir cevap yazın