Konut Mucizevi Soğuktu, Bebeklerini Konuta Getiremiyordu, Tamirci Harika Bir Şey Yaptı

Yaşamımızda daha büyük meselelerle karşılaşmadan evvel bir evvelki meselemizin ne kadar ehemmiyetsiz olduğunun farkına varamıyoruz. Çevremizde bunun bir hayli misali var ve onlardan ders çıkarmamız gerekiyor.

Jesse ve Maria Hulscher çiftinin başına gelenler insanlığa olan inançlarını çoğaldırdı. Bebekleri dünyaya gelmeden hemen evvel kalorifer ocağında bir mesele alana geldi.

Soğuk bir şubat gecesiydi ve Jesse’nin esas lüzumları dışında tüketecek parası yoktu. Öte yandan bebeklerini konute getireceklerdi ve konutin sıcak olması gerekiyordu. Bu surattan tamirci çağırdı.

Çağırdıktan sonra reelleşenler çifti çok donakalttı. Kendilerine yapılan iyiliği tam dünyayla paylaşmaya karar verdiler.

Jesse, eşini sağlık kurumundan konute getirmeden evvel kalorifer ocağını çalışır hale getirmeliydi. Günlerdir konut ısınmadığından çok soğuktu. Adler adında bir oğlu dünyaya gelmişti. Bu da yetmezmiş gibi uzaktaki sağlık kurumundan konute kazançken kar kasırgası çıktı.

Konutta iki yaşında çocukları daha vardı. Kar kasırgası da yanaştığından bir an evvel kalorifer ocağını tamir ettirmeleri gerekiyordu.

Jesse hemen Magnuson Sheet Metal firmasını aradı ve bir tamirciye lüzumu olduğunu söyledi.

Anekdotu görünce donakaldılar

İşletmenin müdürü Craig, Jesse’nin sesinden panik içinde olduğunu ve buna ne kadar lüzumu olduğunu kavradı. Tamirci, ocağı bir saat içinde çalışır hale getirdi.

Birkaç gün sonra Jesse’nin posta kolisine Magnuson Sheet Metal’den fatura geldi. Faturayı gördüğünde gözlerine inanamadı.

Faturada, “Borcunuz yok. Bebeğinize iyi bakın” yazıyordu.

Böyle şeyler hepimizin insanlığa olan inancını çoğaldırıyor. Aile umarız ki bir gün kendilerine yapılan bu iyiliğin karşısına bir başkasına yaparak iyiliğin dağılmasını sağlarlar.

İnsanların yapılan bu hoş iyilikten misal alması için paylaşalım.

Bir cevap yazın