Konut İmali Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Konut İmali Yumuşatıcı İmali

Yumuşatıcı çoğumuzun çamaşır devirirken bırakamadığı, çamaşırları yıkadıktan sonra mis kokusunu dinlemek istediğimiz bir paklik mahsulüdür. Marketlerde çeşit çeşit renk renk yumuşatıcıları itinayla seçip çamaşırlarımızı devirirken kullanırız.

Peki istediğiniz kokuda yumuşatıcıyı konutinizde yapabileceğinizi öğreniyor musunuz?

Konut imali yumuşatıcı kulağa azıcık eksantrik gelebilir. Marketlerde bu kadar seçen varken neden konutde uğraşayım diyebilirsiniz. Fakat konutde yumuşatıcı imali hem oldukça pratik, hem sıhhatli hem de ekonomik. Üstelik konut imali yumuşatıcı aygıtınızın kireçten temizletilmesine de takviyeci oluyor.

Konut İmali Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 2 bardak su
  • 1 su kadehi beyaz sirke
  • 1/3 bardak karbonat
  • 6-7 damla çiçek esansı nebat özü yağı- Seçiminize bağlı dilediğiniz kokuyu seçebilirsiniz.

Konut İmali Natürel Yumuşatıcı İmali

İlk olarak 2 bardak su ile 1 bardak beyaz sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırın. Ardından karbonatı yavaş yavaş içerisine koyarak karıştırın. Kaşıkla iyice karıştırdıktan sonra içerisine 6- damla çiçek esansı veya nebat özü yağını ilave edin. Bu çamaşırlarınızın hoş kokmasını sağlayacaktır.

Hazırladığınız karışımı öteki hazır aldığınız yumuşatıcıları nasıl kullanıyorsanız aynı biçimde kullanın ve çamaşırlarınızı yıkayın. Yumuşacık ve pak çamaşırlara natürel bir yumuşatıcı sayesinde kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Konut imali yumuşatıcı; özellikle renkli çamaşırların rengini gözeterek kirlerinden temizlemesini sağlar. Ayrıca beyaz çamaşırlarda da oluşan ter kirlerini giderir. İçerisinde hasarlı hiç bir kimyevi madde bulunmamasından dolayı alerjik ve duyarlı cildi olanlar için de uygundur. Bu nedenle bebek giysilerini devirirken de gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz.

Çamaşır aygıtlarının da arkadaşı olan bu konut imali yumuşatıcı kireci, küfü ve sabun viranesini sudan ayırmaya takviyeci olur.

Bir cevap yazın