Konutta hazırlanan karasinek kovucular

Konutta hazırlanan karasinek kovucu tasvirleri haberimizde bulabilirsiniz. Sıcak yaz aylarının bir numaraları kabusu karasineklerden kurtulmanın en tesirli ve natürel yollarını listeliyoruz.

Özellikle yaz akşamlarında kabus heline gelen karasinekler artık kabus olmaktan çıkacak.   size vereceğimiz konutta hazırlanan karasinek kovucu usullerle, karasineklerden kısa bir müddette kurtulabileceksiniz. karasineklerden nasıl kurtulabilirim, karasinekleri nasıl uzaklaştırabilirim diyorsanız size vereceğemiz karasinek kovucu usulleri deneyebilirsiniz.

Karasineklerin varlığı dahi yeterince rahatsız edici olmasının yanında karasinekler bir çok hastalık taşır. Natürel civarlarında ömürleri bir aya kadar uzayan karasinekleri konutunuzdan uzak yakalama usullerinin arasında konutta hazırlanan karasinek kovucular en başta geliyor.

Karasinekler neden risklidir?

Karasinekler milyonlarca bakteri taşımakta olup insanları ısırarak hastalıklara neden olabilirler. Karasineklerin; kolera, karahumma, verem ve dizanteri gibi rahatsızlıklara yol açan 100’nam üzerinde hastalık mikrobunu taşıdıkları bilinmektedir.

Karasinek nerede olur?

Karasinekler sıcak abuhavalarda yaşayabilirler ve insanların hayat niteliğini düşürürler. İç mekânlarda tavanlarda, duvarlarda bulunurlar.

Konutta hazırlanan karasinek kovucular:

Karasinekler lavanta ve okilüptüs kokusunu hoşlanmazlar. Lavanta, okalüptüs ve çay ağacı yağı ile kendi karasinek kocuvunuzu hazırlamak için alttaki direktifleri uygulayabilirsiniz.

-Lavanta yağı
-Okilüptüs yağı
-Çay ağacı yağı

1 litre suya her üç yağdan 12 damla koyun. Hazırladığınız karışıma yağların tesirini taşıması için bir kaşık zeytinyağı ilave edin. Bu karışımı bileklerinize ve boynunuza sürebilirsiniz.

Nane yağı bir öbür karasinek kovucu tesiri olan natürel mahsuldür. Ayrıca güzel kokusu içinizi serinletecektir.

-Nane yağı
-Zeytinyağı

Her iki yağdan 12 damlayı bir litre su ile karıştırın. Doğrudan cildinize uygulayın.

Yüzyıllardır kullanılan bir öbür natürel karasinek kovucu karışım ise elma sirkesi bazlı olandır.

-Elma sirkesi
-Biberiye yağı
-Lavanta
-Karanfil

Yarım bardak elma sirkesini 20 damla biberiye yağı, 10 damla lavanta yağı ve 10 adet karanfil ile karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir litre suya dökerek iyice karıştırın. bu karışımı kıyafetlerinize ve bedeninize uygulayabilirsiniz.

Karanfilin kokusu sinekler tarafından hoşlanılmayan bir kokudur. Karanfili kullanarak etraftan karasinekleri uzaklaştırabiliriz.
Bununla beraber fesleğen, nane, defne gibi bizim kokusunu çok beğendiğimiz nebatlar karasinekler tarafından hoşlanılmamaktadır.

Bir cevap yazın