Konutta Küfü Önleyen Zehirli Maddeleri Arınan Nebatlar

Konuttaki Küfü Önleyen Nebatlar

Yeşil yapraklı nebatların havayı arınma özelliği olduğu herkes tarafından öğrenilmektedir. Fakat NASA yaptığı araştırmada özellikle bu 5 nebatın kesinlikle evinizde bulunması gerektiğini en az bir tanesinin ise yattığınız odada olması gerektiğini bildiriyor. Bu nebatlar evin havasını arınarak, bakteri ve küf yaradılışını yasakladığı öğrenilmektedir.

Kauçuk Nebatı

Kauçuk nebatı çok fazla ışığa lüzum dinlemeyen ve evin havasını arınan nebatlardandır. Sadece dikkat edilmesi gereken ehemmiyetli bir nokta yapraklarının zehirli olması nedeniyle çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak yakalanması gerekmektedir.

Kurdele Çiçeği

Kurdele çiçeği havayı en iyi arınan 3 nebattan biri olarak kabul edilmektedir. Görüntü olarak şık ve ev etrafına uygun bir çiçektir. Direk olarak güneş ışığı istemez. Bulunduğu civarda başka bir cisimle temas ettirilmesi kurdele çiçeğine hasar verebilir. Hava akışının çok olduğu bir yere konması da kurdele çiçeğini basit etkilemektedir.

Aloe Vera

Aloe vera nebatı bütün bir oksijen bombasıdır. Bakımı çok basit olan bu nebatın evin havasını yenilemesinin dışında paklik malzemelerinden dağılan kimyevileri de ortadan kaldırıcı özelliği vardır. Şayet aloe vera nebatınızın üzerine kahverengi kirler oluşmaya başlamışsa evinizde ki hasarlı kimyevilerin oranı çoğalmış demektir. Bu özelliği sayesinde de bir nevi uyarıcı rolündedir.

Tarhun Otu

Tarhun otu oldukça dayanıklı bir nebattır. Zehirli Maddeleri yok edici özelliği vardır. Özellikle geceler havada ki karbondioksidi emer ve havaya oksijen verir.

Sarmaşık

Sarmaşık havayı arınma özelliği ile öğrenilen nebatlardandır. Bunun yanında alerji ve astım hastaları için özellikle nasihat edilir. Zira alerji ve astım bulgularını eksiltir. Fakat tıpkı kauçuk gibi yaprakları zehirli olabilmektedir. Bu nedenle çocuklardan ve evcil hayvanlarda uzak yakalanması gerekmektedir.

Bir cevap yazın