Konutta Zerdeçal ile Natürel Diş Macunu Üretimi

ZERDEÇAL ile KONUTTA KENDİ NATÜREL DİŞ MACUNUNUZU YAPIN
Çoğunlukla yemeklerde baharat olarak kullanılan zerdeçal zencefilgiller familyasındandır. Anayurdu Doğu Hindistan olan zerdeçalın diğer bir adı ise Hindistan safranı’dır. Zerdeçal kanserden romatizmaya kadar bir çok hastalığın rehabilitasyonunda kullanılan şifalı bir baharattır. Hastalıklara şifa olmasının yanı sıra ehemmiyetli bir özelliği de dişlerde ki beyazlatıcı özelliğidir.

Genellikle yemeklerde sarı renk verme özelliğiyle öğrenilen zerdeçal başta diş olmak üzere bir çok bölgenin rengini açmada kullanılıyor. Konutunuzda basitlikle yapacağınız natürel macun hem dişlerinizi beyazlatıyor hemde kimyevi diş macunlarının kanserojen tesirlerinden dişlerinizi ve sizi koruyor.

Zerdeçallı Diş Macunu Nasıl Yapılır?
Zerdeçallı beyazlatıcı diş macununun 2 değişik tasviri vardır.
1.Tarif Malzemeler: Hindistan Cevizi Yağı, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş zerdeçal, Nane yağı
Tüm malzemeleri karıştırarak macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz macunu diş fırçası takviyeyi ile dişlerinize sürün ve 5 dakika kadar bekletin. Ardından yıkayabilirsiniz. Her gün 1 kez kesinlikle bu karışımı uygulayın

2.Tarif Malzemeler: 2 yemek kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı karbonat 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
Tüm malzemeleri karıştırın. Macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Karışımla diş fırçası takviyeyi ile dişlerinizi iyice fırçalayın.Bir süre beklettikten sonra dişlerinizi yıkayabilirsiniz. Kumpaslı kullanımında dişlerde ki beyazlatıcı tesirini fark edeceksiniz.

“Konutta Zerdeçal ile Natürel Diş Macunu Üretimi” için bir yorum

Bir cevap yazın