Evlendiğimden beri kayınvalidem konutuma ilk kere geliyordu

sünger

Kayınvalidem daha evvel eşya yerleştirmeye gelmişti ama bu başkaydı. Konutumu hoşça arındıktan sonra yemekleri yaptım. Öğleye 1 saat kalmıştı neredeyse kazanç diyordum. Zil çaldı ve annem geldi…

Konut armağanı diye birde armağan getirmişti.

Paketi açınca şok geçirdim içinden kullanılmış sünger çıktı. Sordum anneme senin yatak odandaki aynanın üzerinde duran sünger mı bu diye, evet dedi.

Evde paklik bezleri vardı ama bunu da kullanırım dedim. Annem bunu kullan diye getirdim ama paklikte kullan diye değil dedi…

Yaa peki nasıl kullanacağım dedim geçmişe sünger sürüklemek için kullanacaksın dedi. Ama anlamamıştım.

Anneannem ve dedem hep münakaşa ederlermiş anneanneme dedem geçmişe bir sünger çek dermiş ama anneannem bunu hiç yapamazmış. Dırdırları ile dedemi bıktırırmış.

Peki neden bayanlar geçmişe sünger sürüklüyor da erkekler sürüklemiyor dedim anneme annem zira erkekler unutkandırlar geçmişi andırmazlar bayanlar ise duyarlıdır kendilerini üzen hiçbir şeyi unutmaz, usuna geldikçe acı sürükler ve çevresindekilere de acı sürükletirler dedi.

Anneannem de yanılgısının farkında olduğu ama düzenleyemediği için anneme öğüt emeliyle onun ilk evlendiği zaman konut ziyaretine bu armağan ile gitmiş.

Bize yaptığın taze kuru fasulye ve pilavını afiyetle yedik karnımız doydu dedi. Ama bayat yemeği önümüze koyarsan neşeyle yiyemez, bütün doymadan kalkardık dedi.

Evlilikte böyle bişey işte yavrum geçmiş mevzuları bayat yemek gibi ısıtıp getirirsen bir kaç ısıtmadan sonra tadı kaçar karın doyurmaz hale kazanç.

Ama geçmişe sünger sürüklersen tadınız hiç kaçmaz.

Bir cevap yazın