Konutlara Bolluk Fayda Getiren Nebat

Konutunizden bunaldınız, içeride basılıyor gibi seziyorsunuz, enerjisinden de hoşnut değilsiniz. Bir yeniliğe gereksiniminiz var. Mesele evde olsa dahi hemen konutunuzu değiştiremeyeceğinize göre kısmete ve verime giden yolu evinizden geçirebilirsiniz.

Crassula Ovata Nedir?

Organik Günler – Crassula Ovata bir başka ismiyle yeşim nebatı Crassulaceae familyasına ait olan bir nebat çeşididir. Feng Shui felsefesine göre crassula ovata nebatının uğur, para, bolluk ve fayda getirdiğine inanılır. BU İNANIŞIN NETLİKLE BİLİMSEL BİR DAYANAĞI YOKTUR. CEMİYETİMİZDE BATIL İNANÇTIR. Bu nedenle para ağacı veya fayda nebatı olarak da anılmaktadır.

Elips biçiminde olan yaprakları gövdesini üzerine karşılıklı olarak dizilir. Özellikle Güney Afrika da bulunan crassula ‘ya dünyanın bir çok yerinde tesadüfmek muhtemeldir. Yeşil yaprakları etli ve parlak, pürüzsüz bir yapıya sahiptir. İhtiyarladıkça yaprakları daha çok kalınlaşır.

Crassula Nebatının Para Ağacı Fayda ve Uğur Getirmeye Etkisi

Feng Shui’ye göre evinizde crassula nebatı yetiştiriyorsanız bu nebat size uğur, fayda ve bolluk getirmektedir. Şayet nebatın toprağına bir de bozuk para koyarsanız hane sahibine para ve fayda olarak geri dönecektir. Feng Shui inanışına göre…

Uğur ve fayda getirmesinin dışında crassula insan bedenine ve ruhuna pozitif enerji ve denge sağlayan yağlar barındırır.

Fayda Nebatı Crassula Ovata Nasıl Yetiştirilir?

Çok sık bakım istemeyen crassula’yı evinizde yetiştiriyorsanız büyük bir saksıya dikmeniz daha süratli gelişmesini sağlar. Ayrıca konutun en güneş, aydınlık kısmına koymanız nebatın daha sıhhatli gelişmesini sağlar.

Para ağacı çok fazla su isteyen bir nebat değildir. Fazla su verdiğiniz takdirde nebatınız süratle çürümeye başlayabilir. Sulama zamanını kavramak için toprağına dokunun ve kuruduğunu gördüğünüzde zamanı gelmiş demektir. Kışın ise sadece toprağının nemli olmasına çalışın onun dışında çok fazla dokunmayın.

Crassula yaprakları ve gövdesi nebatı arttırmak emeliyle kullanılabilmektedir. Saksıda basitlikle yetiştirilen crassula nebatı konutunuza çok değişik bir hava ve enerji sağlamaktadır. Ayrıca bahçenizde de yetiştirilebilir. Para Ağacı bakımı ve özellikleri ile alakalı fikirlerinizi kesinlikle yorum yaparak paylaşın.

“Konutlara Bolluk Fayda Getiren Nebat” üzerine 3 yorum.

    1. Özellikle güney afrikada yetişiyormuş.. afrika böyle zenginleşmiş demek ki.. besleyelim bizi de zenginleştirsin

Bir cevap yazın