Gaz Problemi Yaşayanlar, Bu Yazıyı Netlikle Okusun

Prof. Dr. Ahmet Maranki gaz giderici nebatları kullanarak gaz probleminizden kurtulmanın muhtemel olduğunu belirtti. İşte gaz giderici nebatsal çaylar…

Gaz problemi özellikle ağır ve yağlı yiyecekler harcandıktan sonra yaşanan bir vaziyettir. Misalin, yemekleri çok süratli yemek de gaz yaradılışına neden olan etkenlerden biridir. Bunun dışında Perhiz yaptığımız yarıyıllarda mide boşken bir anda tüketim reelleştiğinde mide içerisinde hava boşlukları oluşabilmektedir. Bu boşluklar midede kabarıklıklara ve gaz yaradılışına neden olmaktadır. Gaz problemlerinin giderilmesi için pek çok değişik usul uygulanabilmektedir ancak gaz giderici nebat çayları ile en tesirli biçimde netice alabilmek mümkündür.

Gaz giderici nebatsal çaylar şu biçimdedir;

-Nane çayı
-İsme çayı
-Anason çayı
-Rezene çayı
-Dağ çayı
-Melisa çayı

-Nane limon çayı
-Karahindiba kökü çayı
-Ihlamur çayı
-Papatya çayı

Nebat çayı nasıl demlenir?

Evvel sertlik derecesi balanslı, klor oranı düşük içme suyu kaynatılır. Ardından çayı yapılacak nebatın yaprakları kaynamış ve en az 1 dakika dinlenmiş olan suya ilave edilir. Genellikle 1 tatlı kaşığı kuru veya bir avuç taze ot için dörtte bir litre su kullanmak gerekir. Son olarak çayın demlenmesi için 5-10 dakika bekletilir ve sonrasında süzülür.
Not: Bu bekleme süresi nebattan nebata farklılık gösterir.

Dilerseniz bal, meyan kökü ve şeker otu ilave edebilir, nebat çaylarınıza tat ve lezzet verebilirsiniz.

Bir cevap yazın