Genç Görünmenin Gizemi – 10 Yaş Genç Gösteren Usul

42 yaşındayım ama 24 görünüyorum! Zira yatmadan evvel suratıma bunu sürüyorum…

Genç Görünmenin Yolları 10 Yaş Genç Gösteren Usul

Nasıl daha genç görürüm diye düşünüyorsanız bu haber size gelsin. Hangimiz birkaç yaş daha genç ve taze görünmeyi istemeyiz ki? İsteriz elbette! İşte, bütün 10 yaş genç görünmek için usuller…

Genç görünmenin gizemleri var mı? Peki genç görünme yolları neler? Hangi yolla 10 yaş daha genç görünürüm diye düşünüyorsanız sizler için bu haberi derledik. Herkes genç görünmek ister, hele bir de 10 yaş daha genç görünme hayalinin dahi suratınıza getirdiği o gülümseyi görür gibiyiz. Peki ama neler yapmalıyız, güç mudur genç görünmek, nelere dikkat etmeliyiz.

İşte size olduğunuzdan da 10 yaş genç göstermenin gizemleri…Yaş ilerledikçe cildin de natürel ışıltısını kaybetmeye başladığı, ancak doğru zamanda, doğru müdahalelerle uzun bir zaman genç kalmanın muhtemel olduğu bildirildi. Dr. Can Mustafa Eren, genç bir görünüme bedenin de sıhhatli olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Dr. Mustafa Can Eren, ihtiyarlama süratinin herkesin yaş alma sürati, genetiği, tercihleri, kötü ya da iyi beslenip beslenmediği, sigara içip içmediği, korunmasız olarak güneşe maruz kalıp kalmadığı ve hava lekeliliği gibi etrafsal etkenlere göre değişiklik gösterdiğini dile getirerek, genç bir cilde sahip olmanın tüyolarını verdi.

İnce çizgi ve buruşuklukların botoks ile yok edilmesini öneren Dr. Eren, “Çizgi ve buruşukluk görünümünü rahatlatmak için en tesirli olan alternatif nörotoksinlerdir. Bu harekâtta adaleler daha az kasıldığından çizgi ve buruşukluklar daha yumuşak bir görünüme kavuşuyor” dedi.

Çökük şakaklara dolgu

Dr. Eren, şakak bölgesinde yaşanan çökmenin çoğu zaman fark edilmediğini söyleyerek, “Şakak bölgesi en çok gözden kaçan bölge ve çoğu insan şakak bölgesinde yaşanan çökmenin farkında dahi değil. Yağ kaybına bağlı olarak yaşanan çukurlaşmaları düzeltmenin en basit yolu dolgu maddeleridir” diye konuştu.

Eren, nezaret çukurlarının şahsı olduğundan daha yaşlı, gözleri ise sönük gösterdiğine dikkat sürükleyerek, “Nezaret çukurları yağ kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genellikle yağların zaman içinde ayrılarak altlara doğru dağılması sebebiyle ortaya çıkar. Gözaltlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en iyi yolu yağ ve dolgu maddeleridir” ifadelerini kullandı.

Genç kokan bir parfüm sıkın

Genç görünün – kokun! İnanması güç olabilir ama ne kadar gençlik dolu bir parfüm sıkarsanız, o kadar genç görünürsünüz.  Bazı çalışmalar muhakkak başlı kokuların bazı yaşlarla ilişkilendirildiğini ortaya koydu, bu surattan doğru parfümü kullanmak işinize yarayabilir.

Gülümsü ve çiçeğimsi kokuları olan parfümleri daha az kullanın zira onlar yaşlı bayanlarla ilişkilendirilmektedir.

Gözleri canlandırın

Üst göz kapaklarındaki fazla tenin bitkin bir görünüme neden olabileceğine işaret eden Dr. Mustafa Can Eren şunları söyledi: “Gerginlik veren kremler işe yarayabilir ancak gevşek ten görünümünü düzenlemede göz kapağı operasyonu kadar tesirli olmaz. Üst göz kapağı işlemlerinde yağ ve ten dikkatlice kesilerek alınır. Göz kapakları daha genç bir görünüm verecek biçimde şekillendirilir. Ayrıca, gözkapağı çizgisiyle kapak arasına dolgu maddesi veya yağ enjekte edilerek de çukurlardan kurtulmak muhtemel.”

Kaşları şekillendirin

Dr. Eren, kaşlardaki ihtiyarlamanın ten altında başlayan bir süreç olduğuna vurgu yaparak, “Kaşlar zamanla incelir, beyazlar ve kavisli görünümünü kaybeder. Düşük kaş, ihtiyarlayan suratın en aşikar işaretlerinden biridir. Adaleler zayıflamaya ve cilt sıkılığını kaybetmeye başladığından kaşlarda düşük bir görünüm ortaya çıkar. Adaleler bir harekâtla kaldırıldığında, kaşlar da tertemiz bir görünüme kavuşur. Doğru bölgelere enjekte edilecek nörotoksinler ise geçici de olsa bir kaldırma tesiri oluşturur” diye konuştu.

Alın çizgilerini yumuşatın

Dr. Eren, alın süresince uzanan çizgilerin kabus olabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Gerçekten de kötü bir görünüm oluştururlar. Ancak adale sınırlayıcı botoks ile bu çizgileri düzenlemek son derece basit. Yatay çizgilerin oluşmasına neden olan adalelerin hareketlerini sınırlayarak çizgi ve buruşukluklara yumuşak bir görünüm verilebilir ve daha az aşikar olurlar.”

Ağız etrafındaki tenin de alıngan olduğunu ve tez eskidiğini söyleyen Dr. Mustafa Can Eren, “Cilt yüzeyinin dokusuna ait her türlü meselede en tesirli çözüm mikro dermabrazyon ten düzenleme ile lazerdir. Bu harekâtlar zarar görmüş cilt yüzeyini yenileyerek daha canlı ve zinde bir görünüm verir. Sonrasında veya tek başına yapılacak dolgu enjeksiyonu ile çökük görünümden kurtulabilirsiniz” dedi.

Saç tarzınızı değiştirin

Yeni bir saç tarzı edinmek dakikalar içinde 10 sene genç görünmeniz ve sezmeniz için şahane bir yoldur. Uzun saçlar kırılır ve güneşten aldığı hasarı daha basit gösterir. Kumpaslı olarak saç kestirmek, bakır veya sarı renge boyatmak görünümüzü canlandırmak için gereksiniminiz olan şey olabilir.

Retinoid kapsayan mahsuller kullanın

Dr. Eren, cilt ne kadar sıhhatli ise çizgi ve buruşuklukların da o kadar hafif durduğunu dile getirerek, “Reçeteli retinoidler çoğu hekime göre olmazsa olmaz mahsullerden zira cildi formunda yakalamaya takviyeci oluyor. Retonoidler cildi gerginleştirmeye ve kolajen imalini canlandırmaya yarıyor. Ve tabi kolajen ne kadar fazla ise buruşukluk ve çizgiler o kadar az oluyor” biçiminde konuştu.

Gevşek teni sıkılaştırın

Gevşek tenin sıklaştırılması için ultherapy tesirini öneren Dr. Eren, “Bu surat ve boyun sıkılaştırıcı usulde, gevşek teni kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden yararlanılır. Bu usul ile sıkı bir görünüm sağlayacak kolajeni üretmek için cildin alt katmanlarına enerji sevk edilir. Neticeleri hemen ortaya çıkmaz. Tesiri, cilt kasılmaya başladıkça ve zaman içinde görülür” ifadelerini kullandı.

İnce dudakları doldurun

Eren, üst dudağın zamanla düzleşerek, uzamaya başladığını belirterek, “Üst dudaktaki kalp biçimi kaybolur. Ağız-burun bölgesinin merkezindeki kısımda, başka bir deyişle burnun sonu ile üst dudaklar arasındaki kısımda da kayıp yaşanabilir. Dolgu maddeleriyle dudaklar yine şekillendirilirken lüzumlu olduğu takdirde hacimde ilave edilebilir” diye konuştu.

Sarkık yanakları kaldırın

Yanaklarla beraber suratın öteki kısımlarının da düşmeye başladığını kaydolan Dr. Eren, “Yanakları az ölçüde doldurmak bölgede bir düzleşme sağlayarak natürel bir görünüm oluşturabilir. Kaybolan dolgunluk geri kazandırılabilir. Örümcek ağı tekniği ile de sarkan yanaklar ve gıdı yukarıya doğru derlenir” dedi.

Gıdıdan kurtulun

Dr. Eren, zamanla yüzdeki adaleler, dokular ve bağ dokuların zayıflamaya başladığını ve daha önceki konumlarında kalamadıklarını söyleyerek, şunları kaydoldu: “Bu vaziyetin görüldüğü bölgelerden biri de alt çene kemiğidir. Gıdı yaradılışını önlemenin en tesirli yolu al yanak dokusunu kaldırmak, bu harekât çene kemiğinin altına sarkan dokunun kaldırılmasını sağlar. Kalan dokular da kesilerek alınır.”

Cildinizi tazeleyin

Fraksiyonel lazer uygulamasının, mat, yaşlı cildi daha önceki haline getirmenin tesirli bir yolu olduğunu belirten Dr. Eren, “Cilt kendi natürel ışıltısını kaybetmeye başladığında ve senelerin izleri daha aşikar hale geldiğinde surat daha yaşlı ve çökmüş görünebilir. Fraksiyonel lazer ile hakimiyetli bir zarar alana getirilerek, cilt sıhhatli kolajen üretmeye zorlanır. Bu sayede daha meselesiz, daha denk bir cilt yüzeyi alana getirilir” dedi.

Gençleşmek isteyenlere sihrime etkenli cilt bakım mahsullerini de kullanmalarını öneren Dr. Eren, sihrime etmenlerinin bedenin natürel kolajen, elastin ve hyalüronik asit imalini çoğaldırarak surata daha kalkık bir görünüm verdiğine sözlerine ilave etti.

Bir cevap yazın