Saklı Böbrek Hastalığını Tespit Eden Bulgular

Bedenin kendi sinyallerini dinlemek son derece ehemmiyetlidir! Böbrekler sıhhatimizde çok ehemmiyetli bir rol oynamaktadır. Bununla beraber, bedenin geri kalanında olduğu gibi, böbrekler de hastalık tehlikeyi taşır. Böbrek hastalıklarının erken yarıyılda tespit etilmesi güçtür, ancak böbreklerde işler yolunda gitmeyince bazı bulguları vardır.

Midenin artta omurgaya paralel olarak böbrekler bulunur. Sıhhatimiz için çok ehemmiyetlidirler. Bunlar, öbürlerinin yanında, kan tazyikini, beden akışkanlarını ve elektrolit seviyelerini hakimiyet altında yakalamaktan mesuldürler. Böbrekler muntazam çalışmazsa, beden süratle balanssızlığa neden olur. Bu sebeple, bedenin sinyallerinin dinlenmesi çok ehemmiyetlidir.

Bitkinlik

Böbreklerin kırmızı kan hücrelerinin yapımında ehemmiyetli bir rolü vardır. Böbrekler kırmızı kan hücrelerinin yapımında düşüş yaşarlarsa, lüzumumuz olan oksijeni alamayız ve kronik bitkinlik yaşayabileceğimiz anlamına kazanç.

Kaşıntı

Vücudumuza giren zehirlerin çoğu böbrekler tarafından arınılır. Böbrekler muntazam çalışmazsa, bedenimizde zehirli madde seviyelerinde çoğalış olur ve cildin altında kaşıntı hissi yaratır.

Şişkinlik

Böbrek yetmezliği, misalin ayaklarda şişme hadisesinin arttaki bir etmen olabilir. Bu gidişatta bedende su ve sodyum içeriği balanssızlığı oluşur.

Anemi kan beceriksizliği

Kan beceriksizliği, kanda çok az kırmızı kan hücresi olduğu anlamına kazanç, bu da bizi yeterince oksijen almamamıza neden olur ki bu da kansızlığa neden olur.

Sırt sızısı

Sırtın alt kısmının sızısı , özellikle olgunlaşmış bir yaşa eriştiyseniz, muhtelif böbrek hastalıklarının bulguları olabilir. Bu, böbrek taşı veya idrar yolu enfeksiyonlarını kapsayabilir. Üriner sistem enfeksiyonlarında beden üriner sistem gibi başka semptomlar da gösterir. Erken bir evrede böbrek hastalığının tespit etilmesi için sırt sızısına dikkat edilmeli ve ehemmiyetli ebatlarda ise hekime görünülmelidir.

İdrarda alana gelen değişiklikler
Böbrekler kendini kötü seziyorsa ve çalışmalarını muntazam biçimde yerine getiremezlerse, değişik şeylerin yanı sıra alttaki gibi idrarı etkileyebilirler.

İdrar köpüklü veya kabarcıklı görünüyorsa.
İdrar koyu ise ve eforlu bir kokusu varsa.
İdrar kaçırma yaşıyorsanız.
İdrarda kan varsa.

Kötü soluk
Daha evvel de belirttiğimiz gibi, böbrekler bedenin zehirli maddelerini pakler. Soluk kokusu amonyak kokuyorsa veya ağızda azıcık metalik bir tada sahipseniz, böbreklerin bedendeki tüm zehirli maddeleri gerektiği gibi arınamadığına dair bir işaret olabilir.

Bedenin sinyallerine dikkat etkeniz ve dinlemeniz ehemmiyetlidir. Bu sebeple, bu yazıyı tüm dostlarınızla paylaşmanız öneriyoruz, böylece böbrek sinyallerini herkes öğrensin ve ciddiye alsın

Bir cevap yazın