Gorili Yavruyken Geliştirdi Sonra Ormana Saldı Seneler Sonra Karşılaşınca Goril Bakın Ne Tepki Verdi

Maymunların insana eş istikametlerinin bulunduğunu hepimiz öğreniyoruz ama bu insansı tepkiyi verecekleri kimsenin usuna gelmezdi. Milyoner ve kaba hayat gözetmecisi Damian Aspinall eşini iki daha önceki arkadaşıyla tanıştırdığında, eşini daha çok beğeneceklerini hipotez etmemişti. Ne de olsa onlar birer gorildi!

Damian Aspinall, Djalta ve Ima ismindeki iki gorili geliştirdi. Bebekken ilgilenmeye başladığı gorilleri vazgeçtiğinde 12 yaşındaydılar. 12 yaşında goriller tabiata salındılar.

Seneler sonra gorilleri ziyaret etmeye gitti. İlk defa konutlarında onları ziyaret edecekti. Damian, eşi Victoria’yı gorillerle tanıştırmak istiyordu.^,

Damian Aspinall aynı zamanda kaba hayvanları koruma altına alan bir kuruluşun kurucusu. Seneler süresince suratlarca gorili yaşama döndürdü. O ve öbür kaba hayat gözetmecileri mucizevi işler başardılar.

Gorillerle son derece deneyimli olmasına karşın eşi o kadar deneyimli değildi. Djalta ve Ima’nın eşine ne tepki vereceğini bilmiyordu.

Uyarılara karşın yaklaştı

Gorillerin Damian’ı dahi tanımama talihleri vardı. Aradan seneler geçmişti. Goriller saldırgan hayvanlar olduklarından usulca yanaşmaları gerekiyordu.

İlginç bir biçimde goriller eşini ılımlı karşıladılar.

Hemen videoyu izleyin ve karşılaştıklarında olanları görün:

Ima ve Djalta, Damian’ın eşini ‘onaylamış’ gibi görünüyorlar. Hatta yanların kalmasını dahi istiyorlar.

Goriller gibi bir hayli hayvanlar insanları tanıyabiliyorlar.

Gorillerin bazı açılardan insanlara çok benzediğine inanıyorsanız paylaşın.

Bir cevap yazın