Görmezden Gelinen Kanser Bulguları

Çağımız hastalığı kanser, rehabilitasyon edilmediğinde ve geç kalındığında ölümcül neticelere neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı erken düzeyde tutulması oldukça ehemmiyetlidir. Peki, bir haylimizin görmezden geldiği kanser bir hayli kanser bulgusu olduğunu öğreniyor muydunuz?

Kanserden korunmak için ihtiyat alınmalı, bulgular fark edildiği takdirde hekime danışılmalıdır. Bedeninizin vermiş olduğu bir ekip bulgular, kanserin erken vermiş olduğu bulgular olabilir. Bu bulguları öğrenirseniz karşılaşabileceğiniz büyük problemlerinde önüne geçmiş olursunuz.

İşte çoğumuzun görmezden geldiği 5 kanser bulgusu

Aralıksız öksürmek

Geçmeyen öksürük için bir hekime emin görünmelisiniz. Geçmeyen öksürük akciğerlerinizde bir problem olmasına veya akciğer kanserine işaret ediyor olabilir.

Aralıksız horlamak

Aralıksız horlamak, salgın olan bir nezlenin işareti olabilir. Ancak dikkat edin, zira aynı zamanda çok daha ciddi bir şeylerin olduğunun bir göstergesi de olabilir.

Aralıksız bitkin olmak

Kronik bitkinlik ve yorgunluk, demir yetersizliğinin bir bulgusu olabilir veya bundan daha da derin olup, daha ciddi bir hastalığa işaret edebilir. Bu sebepten dolayı emin bir hekime görünmeniz gerekmektedir. Losemi kanserinin en ehemmiyetli bulguları arasında aralıksız bitkinlik yer almaktadır.

İdrarda alana gelen metamorfozlar

İdrar yapma alışkanlıklarınızda rastgele bir farklılık mevzubahisi olmaya başladıysa misalin; idrarınızı yaparken yanma hissi, idrarda alana gelen kanama, idrar renginde alana gelen metamorfozlar böbreklerinizde kötü huylubir kistin varlığını işaret ediyor olabilir.

Aynı zamanda erkeklerde alana gelen idrardaki metamorfozlar prostat kanserinin bir işareti olabilir.

Cildinizde oluşan lekeler

Cildinizde oluşan benler ve pislenmeler kesinlikle takip edilmelidir. Ben ve kir herkesin cildinde bulunmaktadır. Ancak benlerde ve kirlerde sihrime ve koyulaşma görmeye başladıysanız bu gidişat cilt kanserinin bulgusu olabilir.

Bir cevap yazın