Görünce Ağzınız Sarih Kalacak: Cam Yüzeye Resim Yapan Sokak Sanatçısı

Belkide dünyada eşine az tesadüfülür bir görüntüyle karşı karşıyayız. Sanatını sokağa taşıyan adam hem insanları şaşırdırıyor hemde para kazanıyor.

Bir gün yolda yürüyorsunuz ve hoşlandığınız birinin doğum günü olduğundan ona hediye bakınıyorsunuz… Sıradan hediyeler size artık cazip gelmiyor ve sevdiğinizi donakaldırmak niyetindeyseniz umarız karşınıza böyle bir sanatçı çıkar : Sanatını pratik bir şekilde paraya dönüştüren bu adam hayalindekini sulu boya yardımıyla evinizin bir köşesine koyabileceğiniz manzaraya çeviriyor. Kuş, dalga, ağaç, deniz, şelale gibi neredeyse saniyeler içinde çizip size teslim ediyor.

Burası Portekiz veya İspanya tam olarak hangi ülke olduğunu öğrenemedik. Sokak sanatçısı o an hayal ettiği manzarayı cam yüzeye elinde hiçbir araç olmadan parmaklarıyla çiziyor.

Ülkemizde bu tür yeteneğe sahip suratlarca insan vardır ama bunu sokağa taşıyanı henüz göremedik. Etraftaki insanların şaşırmışlığı saklanamıyor.. :

Bazıları bu adamın yaptığı işe sanat değil ustalık dese de biz böyle düşünmüyoruz. Evet el marifeti gibi görünebilir, aralıksız bu tür manzaralar çizdiğinden el tezliği de denebilir ama ortada bir kabiliyet var ve resim çizmek herkesin yapabileceği bir iş değil. Kimi insan çöp adam çizemez mesela değil mi?

Yaptığı tablolar bilgisayar çıktısı gibi net, anlaşılır ve muazzam görünüyor. Hoşlandıklarınıza alabileceğiniz bundan daha esin verici bir hediye olamazdı herhalde.

Manzarayı parmaklarıyla çizen adam daha sonra bir çerçeveye koyarak size hediyenizi teslim ediyor.

Keşke Türkiye’de de olsa dedirten bir video gerçekten. Kabiliyet parayla satın alınabilecek bir şey değil ne yazık ki. O surattan eleştiri yapmadan evvel takdir edebilmeyi de bilmek gerekiyor diye düşünüyoruz :

Videoyu yukarıyadan izlemediyseniz alttan da izleyebilirsiniz.

Paylaşımlarımızı beğeniyor ve bize dayanak olmak istiyorsanız lütfen bu yazıyı beğenin veya yorum yapın : Başka bir faydalı bilgide görüşmek üzere.

“Görünce Ağzınız Sarih Kalacak: Cam Yüzeye Resim Yapan Sokak Sanatçısı” için bir yorum

Bir cevap yazın