Göz Arkasını Edildiğinde Hayati Tehlike Taşıyan Sızı Tipleri

Bu Sızılar Hayati Tehlike Taşıyor..

Sızı, sıhhat meselesinin olmadığı yerde değil, öbür meseleleri gösterebilir ve tespit edilmesi çok güç olabilir. Bu cins acıların en yaygın misallerini kavramak çok önemlidir.

Bu yazıda, öğrenmeniz gereken ve asla görmezden gelmeniz gereken 9 tipte sızıyı göstereceğiz.

Acı sürükleyen acı, bedenimizde başka bir yerde sezmediği acıdır. Bununla alakalı problem, potansiyel olarak ciddi bir sıhhat meseleniz olduğunu fark etmemeniz, bunun yalnızca adale sızısı olduğunu düşünmenizdir. Her bir noktaya bir bakalım.

1. Kalp

Kalp sızısı, beklendiği gibi göğsün sol tarafında yer alabilir. Bununla beraber, sol elin iç kısmında veya sırtın üst-orta kısmında da çekim sızı sezebilirsiniz .

2. Akciğer ve diyafram

Boyun ve omuzda kesintisiz mat bir sızı varsa , akciğerlerinizi ve diyaframınızı hakimiyet etmek için bir hekime gitme süreyi gelmiştir. Bu acı, solunum problemleri veya omurgadan diyaframa, akciğerlerden geçen frenik asabın neticeyi olabilir.

3. Karaciğer ve safra kesesi

Bu sızının belirlenmesi basit değildir, zira karaciğer veya safra kesesi ile alakalı problemler , bireyin egzersiz yapmama veya bilgisayar üzerinde çok fazla zaman geçirmemesi sebebiyle onu yargılama ihtimalinin yüksek olması sebebiyle omuzlarda veya boyunda sızıya neden olabilir . Bedeninizi dinleyin ve sızı gitmezse, hakimiyet edin. Trajik ​​olmaktan daha tehlikesiz olmak her zaman daha iyidir.

4. Mide ve pankreas

Normalde bu sızının belirlenmesi oranla basittir, ancak akut pankreatitli şahısların takribî% 50’sinde sırt sızısına da neden olur .

5. İnce bağırsak

Karın bölgesindeki abdominal bölgedeki besbelli sızı , ince bağırsak ile alakalı meselelerden kaynaklanabilir.

6. Ek ve sütun

Apandisit ve sütun ile alakalı mesele , sızı orta-alt karın bölgesinin sağ tarafında bulunduğundan, belirlenmesi oranla basittir. Apandisit yaşamı tehdit eden bir mevzudur ve şayet orada sızı varsa, muhtemel olan en kısa zamanda tıbbi tetkike başvurun.

7. Böbrek

Bu bir sızı esasta bel abs, kalça ve pelvis tamı içeren zira azıcık yanıltıcı olabilir. Sızı gitmezse çözüm kolaydır: hakimiyet etmek için hekime başvurunuz.

8. Mesane

Sızı mesanede bir enfeksiyonun neden olduğu genellikle ön ve arka tarafında, alt pelvis bulunur.

9. Yumurtalıklar

Bu bir apaçık sebeplerden bayanlara geçerlidir. Alt karın tarafındaki besbelli bıçak sızısının bir meseleyi olabilir ve bir hekime görünmelisiniz.

Belirtilen sızının sebebini tanımak çok kritiktir zira çok ciddi bir şeyin erken bir safhası olabilir. Bir şeyi kaçırdığımızı düşünüyorsanız, lütfen alttaki yorumlarda yazınız. Bu bilgileri dostlarınız ve ailenizle paylaştığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın