Gribi süratli bir biçimde geçirecek meyve suları

Hastalıklardan korunmanın ve sıhhatli bir hayat için eforlu bir bağışıklık sistemi gerektiğini belirten uzmanlar, eforlu bir bağışıklık sistemi için de bol bol vitamin kapsayan, antioksidan ve mineral açısından eforlu meyve sularının harcanmasını öneriyor.

Meyve sularının sıhhatli bir perhizde özel bir yeri olduğunu kaydolan Beslenme ve Diyetetik Bvefat Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç meyve sularının özelliklerini ve sıhhate bereketlerini anlattı ve “Sofranızdan meyve suyunu noksan etmeyin” dedi.

gribi süratli bir biçimde atlatmak ve bağışıklık sistemini gözetmek için içilmesi gereken meyve sularını bir bir sıraladı. Prof. Dr. Neriman İnanç’ a göre en sıhhatli meyve suları…

DİKKAT: Hazır, katkı maddeli meyve sularından bahsetmiyoruz. Konutta kendinizin yapacağı Natürel Meyve Suyunu Kullanın.

Kayısı Suyu

Bir bardak kayısı suyu günlük A vitamini lüzumunun 1/3’şanı karşılayacak kıymete sahip. Kayısıda bulunan perhiz posası yalnızca kabızlık değil, duyarlı bağırsak hastalığı, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve sütun kanseri gibi hastalıkların yaradılış tehlikesini eksiltiyor, bağırsakların kumpaslı çalışmasını sağlıyor.

Portakal Suyu

Bir bardak portakal suyu günlük C vitamini lüzumunu karşılıyor. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve muhtelif mineralleri kapsayan portakal suyunun, kanser hücrelerinin gelişimini önlediği ve kılcal damarları kuvvetlendirdiği öğreniliyor.

Üzüm Suyu

Üzüm suyu A, B ve C vitaminlerinden zengin olmasının yanı sıra bol ölçüde potasyum ve demir kapsıyor. Eforlu antioksidan özelliği sayesinde bedende oluşan hür radikallerle savaşarak, hücrelerdeki eskimişliği eksiltiyor ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlıyor.

Nar Suyu

Kolesterol ve şekeri dengeleyerek kalp sıhhatini gözeten nar suyu kanser hücrelerinin büyümesini de yasaklıyor. Ayrıca bağırsak asalaklarını da düşürmede etkilidir.

Vişne Suyu

Ateşli hastalıklara karşı eforlu bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Kandaki asitleşmeyi de arınan vişne suyu mide ve karaciğerin kumpaslı olarak çalışmasını da sağlar.

Elma Suyu

Elma bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği olan B3, E vitamini ve potasyum kapsıyor. Kan şekerini hakimiyet altında yakalayan elma suyu baş sızısına da iyi geliyor.

Bir cevap yazın