Grip Olursanız Bu İlacı İçmeyin

Grip kışın en çok görülen viral hastalıklardan bir tanesi. Peki, grip olduğunuzda ne gibi ilaçlar kullanıyorsunuz, grip olunca antibiyotik kullanmak doğru mu? Tüm bu suallere yanıt kalitesinde Prof. Dr. Mete Kıroğlu, grip rehabilitasyonunda kullanılan antibiiyotiğin hasarlarından ve neden olabileceği sıhhat meselelerinden bahsetti.

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim azası Prof. Dr. Mete Kıroğlu, grip rehabilitasyonunda uygulanan usullerde insanların yanılgılara düştüğünü belirterek, antibiyotik kullanmanın son derece hasarlı olduğunu ve neden olabileceği sıhhat meselelerinden bahsetti.

Kapalı alanlarda süre geçirmek gribe davetiye çıkartıyor

Gribin solunum yoluyla çok rahat bir biçimde bulaşabileceğini ifade eden Prof. Dr. Mete Kıroğlu, havalandırması iyi yapılmayan ve çok fazla kapalı alanlarda süre geçirmenin gribin en büyük sebeplerinden biri olduğunu belirtti.

Güneşten iyice faydalanın

Kapalı alanlarda süre geçirmek yerine güneşli havalarda bol bol güneşten yararlanılması gerektiğini ve grip aşısı ve balanslı beslenmenin ilgisizlik edilmemesi gerektiğini de bir kere daha vurguladı.

Gripte antibiyotiğe hayır!

Gripte antibiyotik kullanılmaması gerektiğini, gribin viral bir hastalık olduğunu belirten Prof. Dr. Mete Kıroğlu, grip rehabilitasyonunda antibiyotik kullanılması neticesinde boğaz ve bağırsaklardaki verimli bakteriler can verir ve bu son derece sıhhatsiz bir vaziyettir. Söylemesini de sözlerine ilave etti…

Bir cevap yazın