Günde 1 Kadeh Kızılcık Suyu Kapsasanız…

İdrar yolu enfeksiyonuna ne iyi kazanç suali son günlerde en çok merak edilen sualler arasında yer alıyor. İdrar yolu enfeksiyonu, genellikle dış etmenlere bağlı olarak büyüyen ve mesane bölgesine hatta böbreklere kadar erişebilen bir enfeksiyon çeşididir. İdrar yolu enfeksiyonu evde nasıl rehabilitasyon edili, idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi kazanç gibi suallerin yanıtlarını sizler için araştırdık.

İdar yolunda hücrelerin iltihaplanması neticesinde idrar yolu enfeksiyonu alana gelmektedir. İdrar yolunda alana gelen enfeksiyoniltihaplanma neticesinde özellikle bayanlarda koyu sarı akıntılar alana gelmektedir. Bu akıntıların sebebi genellikle idrar yolu enfeksiyonuna bağlı olarak gelişir.
Aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonu asıllaşması vaziyetinde muhtelif bulgular ortaya çıkmaktadır.

İdrar yolu enfeksiyonunda ortaya çıkan bulgular şu biçimdedir:

  1. İdrar yaparken yanma hissi
  2. Koyu saı renki akıntı
  3. Sık idrara çıkma isteği
  4. Kusma
  5. Nedensiz uykusuzluk
  6. Bulanık idrar
  7. Sırtın arka kısmında alana gelen ağrı
  8. Ağır kokulu idrar

Nedensiz bir biçimde alana gelen ateşli hastalıklar idrar yolu enfeksiyonuna işaret eden bulgular arasında yer almaktadır.

Yukarıda vermiş olduğumuz bulgulardan bir kaçı tanesini yaşıyorsanız şayet idrar yolu enfeksiyonuna tutulmuş olma olasılığınız oldukça yüksek. Bu sebepten dolayı ilk olark bir hekime başvurmalısınız.

İdrar yolu enfeksiyonuyla devamlı karşı karşıya kalıyorsanız bu gidişatın günlük yaşamda yapmış olduğunuz bir ekip alışkanlıklardan kaynaklanıyor olabileceğini düşünmeniz gerekir. İdrar yolu enfeksiyonuna neden olan etmenleri öğrenmeli, böylece idrar yolu enfeksiyonuna tekerrür tutulmamak için yaptığınız alışkanlıklara farklı yapmanız gerekir.

İşte idrar yolu enfeksiyonuna neden olan faktörler…

İdrar yolu enfeksiyonuna neden olan faktörler

İdrar yolu enfeksiyonu, cinsel uzvun bakterilere maruz kalması ve bu bakterilerin idrar yoluyla beraber mesaneye erişmesiyle oluşur.

İdrar yollarında alana gelen tıkanma

Prostat gelişmesi ve böbrek taşı idrar yollarını tıkayarak mesanede kalmasına yol açabilir. Bu gidişatta zamanla idrar yollarında enfeksiyona neden olmaktadır.

Düşen bağışıklık sistemi

Bağışıklık sisteminde alana gelen çökme idrar yollarında tıkanıklığın alana gelmesine neden olabilir.

Şayet ilaçlara karşı rastgele bir alerjik gidişat mevzubahisi varsa idrar yolu enfeksiyonunuzu evde nebatsal usullerle de rehabilitasyon edebilirsiniz. Bir çok insan tarafından sıklıkla müracaat etilen evde idrar yolu enfeksiyonu rehabilitasyonu için altta vermiş olduğumuz tekliflere göz atabilirsiniz.

İdrar yolu enfeksiyonuna evde rehabilitasyon usulleri…

Limon suyu

İdrar yolu enfeksiyonuna iyi gelen nebatların genel özellikleri arasında idrar ölçüsünü çoğaldırmasıdır. İdrar ölçüsünün çoğalması neticesinde irin süratli bir biçimde çözülebilir. Limonda idrarı çoğaldırmaya yarayan ehemmiyetli yiyecekler arasında yer almaktdır.

Limon suyu içerek idrar yolu enfeksiyonunun rehabilitasyon edildiği söylenmektedir.

Maydanoz

Maydanozun da idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Ham olarak, özellikle de üzerine limon bunalıp harcanan maydanoz idrar yolu enfeksiyonuna oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Turna yemişi çayı

Kurutulmuş turna yemişi çayının da idrar söktürücü özelliği bulunmasından dolayı idrar yolları irinine iyi geldiği bilinmektedir.

Böğürtlen çayı

Kurutulmuş böğürtlenlerden yapılan böğürtlen çayının da idrar yolları enfeksiyonunu rehabilitasyon edici tesiri bulunur.

Kızılcık suyu

Mesane bölgesinde alana gelen cerahati kızılcık suyunun rehabilitasyon edici tesiri olduğu söylenmektedir. Kızılcık suyu tabiatta asidik olarak öğrenilir ve kumpaslı olarak içildiğinde bakterilerin yok olmasına takviyeci olur. Bu sebeple gün içerisinde kızılcık suyu harcanması önerilir.

Altın damga

İdrar yolu enfeksiyonlarının bir öbür sebebi de erkeklerde alana gelen bel soğukluğudur. Bel soğukluğunun alana gelmesiyle özellikle erkeklerde idrar yolu enfeksiyonu alana gelmektedir. Bu cins bir gidişatta özellikle altın damga nebatı oldukça işe yaramaktadır. Çay biçiminde gün içini harcanabilir. Enfeksiyonun da eksilmesini sağlar.

İdrar yolları irinine iyi gelen nebat: Kişniş tohumu

10 gram kişniş tohumu bir kadeh suda geceden bekletilir. Sabah iyice ezilerek içerisine şeker konulur ve karıştırılır. Bu karışım enfeksiyonların eksiltilmesine takviyeci olacaktır.

Bir cevap yazın