Günde 12 Kadeh Çay Kapsasanız Ne Olur

Çay hakkında aralıksız bir bilgi ortaya atılıyor. Yapılan araştırmaların kimileri çayın sıhhatli, kimileri ise çayın anemiye neden olduğunu belirtiyor. Ancak Japon bilim insanlarının yaptığı araştırma neticeleri bir hayli şaşırtıcı.

İşte günde 12 kadeh çay içmenin sıhhatimize olan o tesiri…

Japon bilim insanlarının yaptığı söyleme çay ile alakalı çok sansasyonel bir aslı ortaya çıkardı.

Çayın her türlü hazımsızlık, mide sızısı, cilt kuruluğu ve öksürüğe iyi geldiği öğreniliyordu. Göz maskesi olarak kullanılırsa da kanlanmaya ve ağırlaşmış göz kapaklarına iyi geliyordu.

Ama Japon bilim insanlarının yaptığı bir söyleme çayla alakalı çok sansasyonel bir bilgiyi ortaya çıkardı. Bilim insanlarına göre…

Siyah çay içerisindeki antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması önlüyor.

Osteoporoz ismi verilen ve yaşı ilerlemiş insanlarda görülen kemik kaybı ve zayıflaması olarak belirlenen hastalığa karşı siyah çay içmenin yararlı olduğu söylendi.

Osaka Üniversitesi’nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından idarenen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna hasar veren metiltransferas isimli enzimi yok ettiği ve bu biçimde kemiklerin dokusunun eforlu kaldığı tespit edildi.

Japon bilim insanlarının söylemesine göre fark edilebilir bir büyüme alana gelmesi için 60 kilo olan bir erişkinin kemik dokusunu kuvvetlendirmek için üç gün içerisinde 60 fincan çay içmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın