Günde 2 Kere İçin Öksürüğünüz Varsa Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin

İncirin insan sıhhatine olağanüstü bereketleri bulunmaktadır. Peki, kuru inciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde, bereketlerinin iki katını çıktığını öğreniyor muydunuz? İnciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde sıhhatiniz açısından olağanüstü tesirler sağlıyor.

İşte incirli sütün mucizevi bereketleri…

Kaynayan sütün içerisine 3 veya 4 tane incir atın. Daha sonra incirlerle birlikte 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynama harekâtı bitirildikten sonra incirli süt karışımını robottan geçirin.

İncirler sütün içerisinde püre haline geldiğinde karışımı içebilirsiniz. En az yarım saatin sonunda kabızlık meselesine veda edeceksiniz.

Öksürük için incirli süt nasıl yapılır?

İncir, göğsü yumuşattığı için bronşit ve öksürük gibi sıhhat problemlerinde balgam söktürerek gevşetir. Öksürük İçin: İki su kadehi ham sütün içine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 kere bu sütten sıcak olarak için.

Boğaz sızısı için incirli süt nasıl yapılır?

1-2 adet kurutuşmuş inciri 2 çay kaşığı balla beraber sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz sızınız ilaçsız bir biçimde iyileşecektir.

Ayrıca, rastgele bir nedenden süt harcayamıyorsanız bu gidişatı tasa etmenize gerek yok. Kuru incir meyvesi de sütün yerine geçiyor. İncirin içerisinde yer alan kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin yaradılışı ile sıhhatlerini garantiler.

Bu sebeple süt içmeyen şahıslara günde 3 adet kuru incir yemeleri nasihat edilir.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Günde 2 Kere İçin Öksürüğünüz Varsa Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin” üzerine 5 yorum.

    1. son resim teleme derler… K.Maraş yöresinde keçi sütü ile yapılır. incir sütü damlatılıp karıştırıldığında yoğurt gibi olur.

  1. İlk tarifte yani kabızlık için olan ne kadar süte 3-4 incir konacak yarım kilo, bir kilo daha az veya çok
    belirtirseniz iyi olur.

Bir cevap yazın