Günde 3 adet Medine Hurmasının fantastik verimleri

Hurmanın insan sıhhatine olan verimleri saymakla bitmiyor. Ancak azıcıktan bileceğiniz bilgilerle artık her gün 3 adet hurma harcamayı umursamama etmeyeceksiniz.

 

Hurma da A,B,C vitaminleri gibi bir hayli vitamin ve mineral bulunuyor. İsrail Teknoloji Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre, günde 3 adet hurmanın kalp krizi tehlikesini neredeyse sıfıra indirdiği anlaşılmıştır.

İşte hurmanın sıhhatinizde yarattığı öteki faydalar…

Akıl seviyesini etkiliyor

Hurmanın içerisinde yer alan muhtelif vitamin ve mineraller belleğinizi kuvvetlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor.
Tıpkı kuruyemişler gibi hurmada şahane bir atıştırmalıktır. İçindeki früktoz size bitmek öğrenmeyen bir enerji verir.

Damarları açıyor

Damarlarda oluşan tıkanma birliktesi kalp krizi tehlikesini de getirdiğinden oldukça riskli ve ölümcül bir hastalıktır.
İsrail’deki bilim insanları, nar suyu ve hurmanın aynı anda harcanmasının damar tıkanıklığına iyi geldiğini savunuyor.

Ancak damar tıkanıklığına iyi gelen şey günde 3 adet hurma değil hurma çekirdeğinin tozudur. Hurma çekirdeğini toz haline getirip muhakkak aralıklarla harcamanın damarları kalemtıraşı aynı zamanda damar tıkanıklığına iyi geleceği söyleniyor.

Karaciğer kanserine karşı koruyucu

Hurma eforlu bir magnezyum kaynağıdır. Daha iyi hücrelerin oluşması ve karaciğerin sıhhati içinde magnezyum oldukça önemlidir.

Günde 3 adet harcanan Medine hurması ilerde büyüyebilme olasılığı olan karaciğer kanseri ve muhtelif karaciğer hastalıklarından da bedeninizi gözettiği söyleniyor.

Sızıları geçirir

Doğal magnezyum kaynağı olan hurma sızıları geçiriyor ve adalelerdeki kasılmalara da oldukça iyi geldiği söyleniyor.

Aynı zamanda serotonin salgılanmasını süratlendirdiği için stres kaynaklı oluşan baş sızılarına da oldukça iyi geldiği söyleniyor.

Osteoporozu engelliyor

İçerdiği zengin kalsiyum sayesinde özellikle bayanlarda büyüyebilecek olan kemik erimesi rahatsızlıklarını yasakladığı söyleniyor.

Dolayısıyla günde 3 adet hurma harcayarak hem Osteoporozu yasaklamış olursunuz hem de günlük kalsiyum lüzumunuzu karşılamış olursunuz.

Bir cevap yazın