Güneş Kirini Geçiren 4 Kür

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Yaz aylarıyla birlikte bedenimizde kalan güneş lekeleri bir haylimizin sorunu. Fakat merak etmeyin. Güneş lekelerinden kurtulmak mümkün. Üstelik hanede yapacağınız basit tanımlarla…

Maydanoz maskesi tarifi

Yarım maydanozu blendırda bölün, üzerine 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 dilim limon ilave edin. Cildinize ovuşturarak sürün ve 45 dakika bekletin. 3 günde 1 bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Ballı maske tarifi

1 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı içme suyu ile yarım limon suyunu karıştırın ve pak cildinize masaj yaparak sürün. 5 dakika sonra yıkayın. Hemen peşinden 1 yemek kaşığı bal ile yarım limon suyunu karıştırın ve pamuk takviyesiyle cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Bu karışımı netlikle gece yapın. Çünkü gündüz yapıp, güneşe çıktığınızda leke yaradılışı olabilir.

Yoğurt maskesi tarifi

1 adet yumurtanın akını köpürene kadar çırpıp, üzerine 1 tatlı kaşığı süzme yoğurdu ilave edin. 3 damla limon suyunu da ilave ettikten sonra maskeyi güneş lekelerinizin üzerine sürün ve bekleyin. Maske cildinizde kuruyunca nemli pamukla arınıp daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi 4-5 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Karbonat maske tarifi

1 yemek kaşığı yoğurda1 çay kaşığı karbonat katın ve bu karışımı kirlerin üzerine uygulayıp,10 dakika beklettikten sonra bol su ile duruluyoruz. Karbonatın beyazlaştırma tesiri kirlerinizin açılmasına destekçi olur. Bu karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın