Haftada En Az 1 Kere Yerseniz…

Uzmanlar bedeninizden zehri atacak hatta bir hayli hastalığa şifa olacak gıdayı söylediler. İşte kanser başta olmak üzere bir hayli hastalığa karşı kalkan vazifeyi gören aynı zamanda da bedendeki zehri atan o yiyecek…

Nohut bedendeki zehri atıyormuş!

Uzmanlar, türk mutfağında sofraları süsleyen aynı zamanda damak tadını şenlendiren nohutun muhtelif yararlarını ortaya çıkardılar.

İşte nohutun daha evvel hiç dinlemediğiniz verimleri…

Nohut tanelerinin dış kısımlarındaki kabukların, kalp ve damar sıhhatini gözettiğini, özellikle kan şekerini düşüren posa kapsadığı özellikle şeker hastalarının bu gıdayı sofralarından beceriksiz etmemesi gerektiğini söylüyorlar.

Zehri bedenden atıyor

Sigaranın oluşturduğu zehri, etraf lekeliliğinden oluşan zehri nohudun bedenden silip attığı söyleniyor. Bedende kanserin neden olduğu bileşenlerin zehir tesirini ortadan kaldırmasıyla biliniyor.

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Bulantı, baş dönmesi ve baş sızısı problemlerini giderir. İçeriğinde yer alan amino asitler sayesinde uyku kumpasını sağlamaya dayanakçı olur. Bedenin bağışıklık sistemini kuvvetlendirip, hastalıklara tutulma tehlikesini azaltır.

Depresyondan koruyor

İçeriğinde yer alan yüklü ölçüde fosfor, kemik ve diş yapısını kuvvetlendirmesinin yanı sıra mutluluk hormonlarına da tesir ediyor. Dolayısıyla bunalım büyümesini de engelliyor.

Beslenme uzmanları, yoğurdun haftada en az bir kere harcanmasını öneri ediyor.

Bir cevap yazın