Hangi meyve neye iyi kazanç?

Harcadığımız her besinin bedenimize bir katkısı bulunuyor. Özellikle yediğimiz meyve çeşitlerinin bedenimizde alana gelen hastalıklara ve aksaklıklara verimi bulunmakta. Hangi meyve neye iyi kazanç diye merak ediyorsanız işte cevapları.

Alışveriş yaparken rengârenk görüntüleriyle bizleri cezbeden ve cazibesi çok fazla olan muhtelif meyvelerin sıhhatimiz açısından bir hayli verimi bulunmakta. Ancak hangi meyvenin ne işe yaradığını, bedenimizde nereye iyi geldiğini henüz öğrenmiyorsanız azıcıktan öğreneceksiniz.

Kavun

Kavun cilt ve bağırsak kanserine açtığı savaşla hekimler tarafından nasihat ediliyor.

Ananas

Bakteri ve asalaklara karşı savaşan ananas, aynı kalitesini de taşıyor. Kansere, kemik hastalıklarına ve diş eti rahatsızlıklarına da iyi gelen ananas sindirimde de basitlik sağlıyor.

Elma

Elma posa bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Kan şekeri düşürücü tesirinden dolayı kolesterolü de tertip ediyor. Aynı zamanda beden mukavemetini çoğaldırıcı tesiri bulunmakta…

Kiraz

Kolesterolü ve kan şekerini düşüren kiraz, bedendeki zehri arınarak antioksidan tesiri yaratıyor. Yaz günlerinin bırakılmazları arasına yer alan kiraz şeker hastaları için çok fazla ölçüde harcanmaması gerekse de ara öğünlerde bir avuç kadar harcanması öneriliyor. Kabızlığı gideren, böbreklerin kum ve taş yapmasını yasaklayan kiraz, safrakesesinde taş dökenler için de ilaç kalitesini taşıyor.

Karpuz

Damar tıkanıklığı ve astıma iyi gelen karpuz aynı zamanda böbrekleri de arınıyor.

Üzüm

Üzümnam özellikle anemiye birebir olduğu söyleniyor. Üstelik üzüm çekirdekleri yenildiği taktirde hücre yenilenmesini sağlıyor. Hamile olanlar için üzüm bebeğin gelişimi açısından oldukça ehemmiyetli.

Bir cevap yazın