Haşlanmış Limon Nasıl Yapılır?

Limon, C vitamini, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir kapsamakla kalmıyor, aynı zamanda hem antioksidan tesiri mevcut hem de lif kaynağı bir besindir.

Aç karnına haşlanmış limon içilirse, kahve veya soda gibi mideye değmez, bütün tersine bedende detox tesiri yaratarak bağırsaklarınızdaki bakteriler yok eder, bedeni besler ve lüzumunuz olan tüm enerjiyi karşılar.

Eğer sabah uyandığınızda güne limonlu su içerek başlarsanız, her şeyden evvel güne kendinize taze ve rahat sezerek başlayacaksınız. Bedeninizi kötü zehirli maddelerden mikroplardan arıtacak ve sindirim sistemine destekçi olacak.

Haşlanmış Limon Zayıflatıyor

Haşlanmış limon ayrıca bedendeki yağ yakımını süratlendirerek zayıflamayı yardımlar. Bedeni hasarlı zehirli maddelerden temizletir, mikroplardan pakler…

Haşlanmış Limon Nasıl Hazırlanır?

Haşlanmış Limon Tasviri için kullanabileceğiniz malzemeler; 4-5 adet limon, 5 diş sarımsak, ufak bir parça zencefil ve 2 litre su.

Limonların kabukları atanarak suyu bunalır. Limonun posası ile kabuklarını bir kenarda bekletilir zira karışımın içine ilave edeceğiz. Daha sonra blender dayanağıyla sarımsakları ve zencefili hoşça ufalıyoruz. Sıktığımız limon suyu ile blendırdan geçirilen malzemeler bir tencerede karıştırılır.

Başka bir tencere içerisinde 2 litrelik suyumuzu içerisine ayırdığımız limon kabukları ve posasını da ilave ederek kaynatıyoruz. Su kaynamaya başlayınca öteki tenceredeki karışımı da ilave edip kaynatmaya devam ediyoruz. Vasati 10 dakika kadar bu biçimde kaynadıktan sonra ocağı kapatıp karışımı soğumaya vazgeçilir. Ilık veya soğuk bir kıvama geldiğinde haşlanmış limon kürünüz hazır demektir.

Bu karışımı her sabah aç karnına 1 çay kadehi içebilirsiniz. Haşlanmış limon kürü içerek 20 kilo kadar zayıflayan okurlarımız mevcut.

Siz de kesinlikle deneyin. Ayrıca mide ve sindirim sistemi sıhhati için de çok verimli olacaktır. Özel bir hastalığı olanların hekim himayesinde kullanması önerilir. Sağlıcakla kalınız..

Haşlanmış Limon Tasvirini Kesinlikle hoşlandıklarımızla paylaşalım, herkes yararlansın.

Bir cevap yazın