Hayat Kurtaran En İşe Bereket Pratik Bilgiler

1 — Buzdolabının Buzluk Kısmı

Şayet gıdaları buzdolabının buzluk kısmına ya da derin dondurucuya atarsanız, döndüğünüzde ilk günkü gibi taze yiyebilirsiniz. Peki, dondurma operasyonunun sıhhatli bir biçimde asıllaşıp reelleşmemiş olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?

Bir kadehin içerisine su doldurun ve buzluğa koyun. Kadehteki su donduktan sonra üzerine bir tane demir para yerleştirin ve buzluğu kapatın.

Döndüğünüzde para hala donmuş suyun üzerindeyse, besinleriniz sıhhatli demektir. Para, kadehin dibine çökmüş ise o gıdaları sakın yemeyin.

Bu, buzdolabınızın gıdaları yeterince soğutamadığını ve gıdaları gözeten buzun eridiğini gösterir. Demir parayı ne kadar dipte bulursanız, besinlerinin bakterilenmiş ya da çürümüş olma tehlikeyi çoğalacaktır.

2 — Araba Sırçasının Buğulanması

Vasıta sahipleri kışın hemen hemen her gün araba sırçasında buhar oluşmasından şikayet ederler.

İlk olarak banyonuzda her zaman elinizin altında bulunan traş köpüğü ve bir bez alın.

Vasıta sırçanızdaki buğulanmayı iyice arının ve sırçadaki nemi alın. Daha sonra araba sırçanıza traş köpüğünü sıkın ve bir bez desteğiyle iyice yayın.

Sonrasında pak bir bez desteğiyle traş köpüğünü arınıp yolunuza devam edebilirsiniz.

3 — Zehirli Yılan

2 diş izi gördüyseniz, öğrenil ki yılan zehirlidir ama sıralı dişler yılanın zehirli olmadığını gösterir.

4 — Kırık Parmak

Parmağınız kırıldığında hekime yetişene kadar atel yapmak isterseniz bir kürdan ve bir lastik size yeterli olan malzemedir.

5 — Araba Çizikleri

Otomobilinizdeki ufak çiziklerden aynı renkteki oje ile kurtulabilirsiniz. 2-3 kat sürmeniz yeterli. Ön sırçada çatlak oluştuğunda da saydam oje sürün. Oje, küçük çatlakların büyümesini yasaklayacaktır.

6 — Yuvasına Minik Gelen Bataryalar

Yuvasına minik gelen bataryaları kullanabilmek için kalan boşluklara alüminyum folyo ilave edebilirsiniz.

7 — Vasıta Tamponlarındaki Göçükler

Vasıta kullanan hemen herkesin başına minik kazalar kazanç. Bunlar neticeyi taşıtlarda oluşan kozmetik zararlar görüntü açısından makûstur.
Bir Hayli kullanıcı bu zararlar için tamircinin yolunu yakalıyor. Ancak özellikle vasıta tamponlardındaki ezilme ve göçmeleri basitlikle düzenlemek olası.

Uzakdoğulu bir sürücü tamponu çöken taşıtına sıcak su dökerek tamponu daha önceki haline getirdi. Sıcak suyu döktükten sonra kaputu açıp içeriden baskı uyguluyor ve işte netice…

Bir cevap yazın