Hazmı basitleştiriyor aynı zamanda bağırsaklara iyi geliyor!

Aromasıyla ve hoş kokusuyla cezbeden vanilya, tür-el isteği de artırıyor. Aşk yaşamında eforsuz olanlara vanilya öneriliyor.

Tropikal abuhavalarda yetişen vanilyanın yemişi, hem kokusuyla hem de aromasıyla tatlılara lezzet katıyor.

İçerisinde kalsiyum, sodyum ve demir mineralleri bulunan vanilya, bir hayli hastalığı olduğu gibi tür-el yaşama da iyi geliyor.

Öyle ki, vanilyanın bedene güç verip tür-el eforu ve isteği artırdığını söyleyen uzmanlar, tür-el yaşamında kasveti olanlara vanilyayı öneriyor. Uzmanlar iştah kabartan vanilyanın bereketlerinden kimilerini şöyle sıralıyor…

ATEŞ DÜŞÜRÜYOR

Afrodizyak tesiri ile tür-el isteği, eforu çoğaldırır. Bunalıma destekçidir ve asapları hafifletir. Stres için koklanması öneri edilir.
Ateş düşürücüdür. Hazmı basitleştirir ve bağırsaklara iyi kazanç. Hazım ve mide için vanilya özünden yapılan çay içilebilir.

İnatçı öksürüğü keser. Solunum yolları rahatsızlıklarında astım, alerji ve soğuk algınlığından korur.

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vanilya kokusu tatlı isteğinizi maniler. Canınız tatlı istediğinde vanilya koklayabilir veya çayını içebilirsiniz. Bu sayede iştahınız bastırılır.

Vanilya yağı, asap sistemini uyarıcı tesiri ile mideyi uyarır. Vanilya özü, mide bulantısında tesirlidir. Mide bulantısında vanilya koklamak ve bir ölçü ağızda yakalamak faydalıdır. Adet söktürücüdür.

Hazmı Basitlaştıran ve Bağırsakları Gevşeten Vanilya Çayı Tarifi

Vanilya Çayı, Değişik bir aromaya sahip olan vanilya çayı son yarıyıllarda sıhhatli beslenmeye dikkat eden bireyler tarafından sıkça harcanan bir meşrubattır. Vanilya Çayı demlenmesi oldukça basit olan ve değişik damat tadına dayalı bir meşrubat cinsidir. Çay demlendikten sonra dinlendirici ve asapları tertip edici bir tesir yarattığından dolayı günün stresine maruz kalan bireylerin bu çayı harcaması uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Vanilya Çayı Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı siyah çay,
  • 1 tatlı kaşığı içkisiz vanilya ekstresi
  • 3 su kadehi kadar soğuk su,
  • krema veya süt

Vanilya Çayı Hazırlanışı

Ateş üzerine konulan su kaynadıktan sonra demlik içine bir tatlı kaşığı kadar siyah çay atılarak çayın aromasını vermesi emeliyle takribî olarak 20 dakika dara 3 bardak su ile çayın demlenmesi gerekir. Çay demlendikten sonra süzgeç takviyeyi ile çay demi süzülerek ayrı bir demliğe alınır. Üzerine 1 tatlı kaşığı içkisiz vanilya ekstresi ilave edilerek sıcak su içinde takribî 10 dakika kadar bekletilerek tekerrürden vanilyalı çayımızın demini alması emeliyle 5 dakika kadar kaynatılır. Bu arada 1 bardak süte yarım kutu krema dökülerek süt kaynayıncaya kadar ocakta bekletilir. Bir porselen çay fincanı üzerine yarıdan fazla demlenen çay ve vanilya ekstresi ilave edilerek üzerine kaynayan sütlü krema dökülerek porselen bardak da çayımız servis edilir.

“Hazmı basitleştiriyor aynı zamanda bağırsaklara iyi geliyor!” için bir yorum

Bir cevap yazın