Hem Ferahlatan Hem Ödem Attıran Detoks Meşrubatlar

Sıcaklarda detoks meşrubatlarla ferahlayın

Yaz mevsiminde sıcaklıkların çoğalmasıyla birlikte bedende ödem ve şişlikler oluşuyor. Bunun üstesinden gelmek için bedeninize verimli detoks meşrubatlar hazırlayabilirsiniz.

Çilek ve limon

Çilek, cildi besler ve ihtiyarlamayı geciktirir. Çilekli detoks meşrubatınızı hazırlamak için, birkaç çileği ortadan ikiye ufalayarak su dolu sürahiye limon dilimleriyle beraber atın. Buzdolabında birkaç saat beklettiğiniz karışımı soğuk içebilirsiniz.

Karpuz ve nane

Yaz mevsiminin gözde meyvelerinden olan karpuzları birkaç dilim keserek içi buz dolu bir suya atın. Üzerine azıcıkçık nane ilave ederek otuz dakika sonra karışımı içebilirsiniz.

Kavun ve çilek

Yazın şayet olmazsa olmaz meyvelerinden biri de kavun. Çilek ve kavun dilimlerini ufak parçalar halinde doğrayarak su dolu sürahiye atın ve içerisine azıcık tarçın çubuğu koyun. Buzdolabında bekleteceğiniz karışım yaz günlerinde damak tadınızda güzel bir lezzet bırakacak.

Salatalık ve limon

Ferahlatıcı bir detoks meşrubatı için doğradığınız salatalıkları birkaç dilim limonla beraber soğuk suyun içine atın. Karışımı iki saat buzdolabında bekletin. Dilerseniz karışıma nane de ekleyebilirsiniz.

Şeftali ve tarçın

Şeftali dilimlerini ince ince doğrayarak buzlu su içine atın. Tarçın çubuklarını da tat vermesi ve tokluk hissi için detoks suyunuza ilave edebilirsiniz. Karışımı buzdolabında bir saat beklemeye alın.

Bir cevap yazın