Hem Yaşlılıkta Hemde Gençlikte Sıhhate Yapılacak En Güzel Yatırım

Kumpaslı ve 12 ay süresince kullanıldığında müthiş netice verecektir. Kullanmaya hemen şimdi başlayın. Gençlikte ve yaşlılıkta yapılabilecek yatırımların en değerlisi.

Anti-enflamatuvar, idrar söktürücü ve detoks özelliği olan zerdeçal suyu, artrit gibi bir hayli meseleyle başa çıkmada takviyeci şahane bir içecektir.Zerdeçal, öbür ismiyle Curcuma Longa, medikal bir nebattır ve zencefil ile birlikte zingiberaceae familyasına aittir.

Yüzyıllarca natürel medikal uygulamalar için kullanılmıştır. Çok sıhhate de bereketlidir. Buna ek olarak,yemeklere verdiği hafif tat ve besbelli sarımsı turuncu rengi ile baharat olarak sıkça kullanılır.

Ayrıca, sızı kesici, anti-enflamatuvar ve antibakteriyel madde olarak ev üretimi natürel rehabilitasyonların da çoğunda kullanılır.Aslında, yüksek antioksidan, vitamin ve mineral konsantrasyonu sayesinde muhtelif kanser cinslerini önlemek ve rehabilitasyon etmek için yararı olduğuna dahi inanılır.

En hoşu ise kullanım alanının muhtelif olması ve özelliklerinden yararlanabilmek için yemeklerde bir hayli değişik biçimde kullanılabilmesidir.Örneğin, kumpaslı olarak harcandığında fiziksel ve zekâsal sıhhate katkı sağlayan medikal bir içeçek yapabilirsiniz

Aşağıda size, bedeniniz için nasıl bir tesiri olduğunu ve birkaç basit adımda evde nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız.

1. Artrit ile savaşır

Öncelikle, artriti olan şahıslar kumpaslı olarak zerdeçal suyu harcadıklarında çok iyi neticeler alabilirler.

Bu meşrubat, hazmedildiğinde eklem sızılarını ve yakalanmalarını eksiltmeye yarayan eforlu antioksidanları ve anti-enflamatuvar özellikleri bir araya getirir.

2. Alzheimer’ı önlemeye takviyeci olur

Zerdeçalın faal bileşeni kürkümin, beyindeki enflamasyonu eksiltir ve hücrelerin özgür radikallerden dolayı hasar görmesini maniler.Böylelikle de yaşlılıkla gelen zekâsal gerilemeyi ve Alzheimer’ı önler.

3. Kanser tehlikesini eksiltir

Zerdeçalda bulunan antioksidanlar, özgür radikallerin ve kanserden kaynaklanan anormal hücrelerin yok edilmesinde pozitif bir tesire sahiptir. Genel olarak bu moleküller, bedeninizdeki zehirli maddelerin negatif tesirlerini maniler ve kanser hücrelerinin süratli çoğalışını durdurur.

4. Sindirim bozukluklarıyla gayret eder

Natürel zerdeçal suyu, hazımsızlık belirtilerine gevşetir ve midedeki fazla asit ölçüsünü eksilterek ülser ve reflüyü önler.

Buna ek olarak, bedeninizin metabolizma süratini artırır,kumpaslı tuvalete çıkmayı sağlar ve besinlerin muntazam bir biçimde hazmedilmesine takviyeci olur.

5. Kalp ve damar sıhhatini destekler

Kumpaslı olarak zerdeçal suyu harcamak, kötü kolesterol ve trigliserit seviyesini balansta yakalamak için şahane bir yoldur.İçeriğindeki antioksidanlar, arterlerinizde bulunan bu lipidlerin yok edilmesine katkı sağlar ve böylece damar sertleşmesi gibi rahatsızlıklardan korunmaya takviyeci olur.

Ayrıca, arterlerde plak yaradılışını maniler ve hipertansiyon gibi hastalıkları hakimiyet etmede fayda sağlar.

6. Karaciğer sıhhatini korur

Ek olarak bu baharat, karaciğerin sıhhatini gözetmek için ehemmiyetli iki salgı olan bilirubin ve safra arasındaki balansı sağlamaya takviyeci olur.Zencefilin esas yiyecek maddeleri, karaciğerin muntazam bir biçimde çalışmasını sağlamanın yanı sıra enflamasyonu, zehirli madde birikmelerini ve yağı da eksiltir.

7. Erken ihtiyarlamayı önler

Bu natürel meşrubat sadece içerideki hücre ihtiyarlamasına karşı savaşmaz, buna ek olarak cildinizde ve saçınızda ihtiyarlama bulgularının oluşmasını önlemekte de büyük bir yardımcıdır.

8. Kan şekerini düzenler

Son olarak, zerdeçal suyu, kan şekerinin metabolizmasını harekete geçirme yetisi ile Tip 2 diyabet hastalarına dahi fayda sağlayabilir. Her gün bir bardak içmek, yüksek kan şekeri kıymetlerini fark edilir derecede düşürür.

Zerdeçal suyunu evde nasıl yapabilirim?

Elbette, zerdeçal suyu yapmanın bir hayli tasviri vardır. Bu yazımızda size, detoks ve idrar söktürücü tesiri olan bir tasvir vereceğiz.

Malzemeler

 • 2 bardak su 500 ml
 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal 10 g
 • 2 adet limonun suyu
 • 2 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

 • İlk evvel, 2 bardak suyu bir tencereye koyun ve bir yemek kaşığı toz zerdeçal ile birlikte kaynatın.
 • Ardından, ocaktan alın ve birkaç dakika bekletin, sonra da limon suyunu ekleyin.
 • Daha sonra, buzdolabında soğumaya bırakın.
 • Soğuduktan sonra ise tatlandırmak için bal ekleyin.
 • Günde bir ya da iki bardak için.

Kontrendikasyonlar

Öncellikle, nasihat edilen zerdeçal ölçüsünü geçmeyin; daha aşırısı sindirim sisteminizi rahatsız edebilir.

Zerdeçal suyu, safra kesesi taşı olan şahıslar için nasihat edilmez zira şiddetli karın sızısına yol açabilir.

Eğer şu anda antikoagulan ve anti-enflamatuvar kapsayan ilaçlar kullanıyorsanız, zerdeçal suyu içmenizin uygun olup olmadığını hekiminize sorun.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Hem Yaşlılıkta Hemde Gençlikte Sıhhate Yapılacak En Güzel Yatırım” üzerine 4 yorum.

 1. Ben her sabah 100gr.yogurda zerdecal ve tarcin vede muz karistirip tuketiyorum… Ilaveten 2 ceviz. Bu benim sabah kahvaltim.. Dogru mu yapiyorum??

  1. Kullandığın miktarları belirmemişsiniz zerdeçal,tarçın ve muz bunları ne için kullanıyorsunuz.belirtirseniz bir şeyler söyleyebilirim.

 2. Merhaba aç yada tok karnınamı içmemiz gerekiyor sabah yada aksam ne zaman içmemiz gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

Bir cevap yazın