Basura ne iyi kazanç?

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ediz Altınlı bir çok bireyde görülen hemoroid meselesine natürel bir usul sunuyor. İşte basura ne iyi kazanç sualinin yanıtı…

Günümüzün en yaygın rahatsızlıklarından biri olan basur meseleyi, erken farkındalıkla ciddi ebada erişmeden çözülebiliyor. Yara iyileştirmeyi süratlendirici özelliği insanoğlu tarafından binlerce yıldır öğrenilen ve öğrenilen en iyi natürel antibakteriyellerden biri olan Propolis, içeriğindeki 150 değişik natürel etmen bileşik ile basur rahatsızlığına tesirli çözüm sunuyor.

Genetik etkenler, çalışma şartları, fazla kilolar ve hareketsiz hayat sebebiyle ortaya çıkan basur, günümüzde en yaygın rahatsızlıklardan biri haline geldi. Cemiyetin yüzde 75’inin yaşamının bir yarıyılında kesinlikle bu rahatsızlıkla tanıştığını belirten uzmanlar, hemoroitin bayan ve erkeklerde denk olarak görüldüğüne dikkat çekiyor.

Natürel destek

Bağışıklık sistemini ve cilt sıhhatini desteklemek için de kullanılan Propolis’in yara iyileştirmeyi süratlendirici özelliği yapılan araştırmalarla da ortaya konulmakta. Özellikle sindirim sistemindeki iç yaralara karşı kullanılan Propolis, bu sayede mide-bağırsak meselelerinde destekleyici destek misyonu görülebiliyor. Uzmanlar, basur meselelerine karşı da uzun zamandır kullanımı öğrenilen bu fantastik maddenin basur problemlerinde, yara iyileştirici, antiinflamatuar irinle savaşan, kılcal damarları kuvvetlendirici, antioksidan ve antibakteriyel özellikleri sayesinde son derece ideal bir natürel destek olarak kullanıldığını dile getiriyor.

Şifası tarih kadar daha önceki

Reçineli ve mum kıvamında olan, arılar tarafından ağaçların tomurcuk ve kabuklarından bir araya gelen bir madde olan Propolis’i arılar, kovandaki çatlakların kapatılması, hasarlı bakteri, virüs ve mantarlardan kovanın korunması emeliyle kullanıyor. İnsanoğlu tarafından binlerce yıldır öğrenilen Propolis’i, Asur’lular yara iyileştirmek için, Mısırlılar mumyalama için kullandı. Daha Önceki Yunan kitabeleri bu maddeyi iltihaplanan yaralar ve çürükler için kür olarak tariflerken Roma’da yara üzerine konulan lapa eşi karışımın imalinde kullanıldı. Avrupa’daki 12. asır kayıtları ise Propolis’in ağız ve yara enfeksiyonlarının rehabilitasyonunda kullanıldığından bahsediyor.

Propolis içerikli kremler süratli tesir ediyor

Yağ bazlı uygun taşıyıcılar saf vazelin ve lanolin ile Propolis – papatya ekstreleri kapsayan kremler, bu sayede basur sebebiyle oluşan kanama, yanma, kaşıntı ve kanama gibi semptomlarının zaferle yok edilmesini sağlıyor. Florence Nightingale Sağlık Kurumuları Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ediz Altınlı ‘Propolis’e dikkat sürükleyerek öğrenilen en iyi natürel antibakteriyellerden biri olan bu maddenin genel bağışıklık kuvvetlendirici olarak yara iyileştirme gibi bir hayli sebeple kullanıldığını, ayrıca antioksidan ve ödem giderici özellikleri bulunduğunu vurguluyor.

Bir cevap yazın