Her Gün 1 Elma 3 Ceviz Harcayın

“Ceviz ve elma, standart beslenmenin dışında sıhhatli beden için en lüzumlu aminoasit, vitamin, antioksidan, fenol ve yağları kapsamaktadır”

Günde bir elma ve 3 ceviz harcamasıyla belki de zorunlu besinlerin ve minerallerin büyük çoğunluğu insan bedeni için yeterli olacağı mevzunun uzmanlarınca vurgulandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Nebatları Kısmı Öğretim Azası Prof. Dr. Yakup Özkan, ceviz ve elmanın beden için en lüzumlu aminoasit, vitamin, antioksidan, fenol ve yağları kapsadığını belirterek;

“Günde bir elma ve 3 ceviz harcamasıyla belki de zorunlu besinlerin ve minerallerin büyük çoğunluğu insan bedeni için yeterli olacağı, yeniden ceviz ve elma, standart beslenmenin dışında sıhhatli beden için en lüzumlu aminoasit, vitamin, antioksidan, fenol ve yağları kapsamaktadır” dedi. “Ceviz, anlama ve anlamayı geliştiriyor” diyen Özkan, şu bilgiyi paylaştı:

“Cevizdeki omega-3 yağ asitleri kalp hastalıklarını, inmeyi, diyabeti, yüksek kan tazyikini ve muayenehane bunalımı azaltıyor.

Cevizdeki fitosteroller kalın bağırsak, göğüs ve prostat kanseri gibi kanser cinslerinden korunmayı sağlıyor.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Antioksidan özelliği dolayısıyla parkinson ve alzheimer gibi hastalıkların yaradılışını ve gelişimini önlüyor. Ceviz, beyin için zorunlu gümüş iyonu kapsayan nadide meyvelerden biridir.

Düzenli harcandığında insan bedeni için hoşlaştırıcı tesiri vardır, kalp-damar sağlığına gözetir. Bedenimiz için zorunlu manganez, bakır, potasyum, kalsiyum, çinko ve demir gibi çok rakamda element bulunur.

Sonuçta ceviz, daha sıhhatli hayat için her yaştaki insanın günlük perhizine ilave edilmesi gereken en ehemmiyetli yiyeceklerden birisidir.”

Bir cevap yazın