Her Gün 2 Yumurta Yemenin Bedene 9 Tesiri

Tavuk yumurtalarının verimli özellikleri tekerrür tekerrür incelenmektedir. İnsanlar, bir zaman yumurtalar hakkında negatif görüşlere sahipti. Hatta fazla yemenin hasarlı olduğu dahi söyleniyordu ancak son yapılan araştırmalar us alır gibi değil. Yumurta resmen bir mucize.

Dr. Sağlık olarak, insan bedeni için tavuk yumurtalarının bereketleri üzerine yapılan son çalışmaların neticelerini topladık. Günde 2-3 yumurta yemek en uygun günlük doz olarak belirlenmiş.

Beyninizi koruma altına alır

Beyin hücrelerinin sıradan bağlantısını sağlayan fosfolipitler, kutundan oluşur. Bu muhakkak vitaminin beynin en ehemmiyetli yapı malzemesi olduğu muayenehane olarak ispatlanmıştır . Şayet günde 2 yumurta yerseniz bedeniniz gereksinimi olan vitamini yeterince alır. Paketin yetersizliği hafıza eksilmesine neden olur.

Daha net görmenizi sağlar

Yeni araştırmalara göre tavuk yumurtalarının lutein bakımından zengin olduğu gözlemlenmiştir. Bu madde net ve belirgin görme hadiselerinden mesuldür. Lutein yetersizliği göz dokularında ciddi farklılıklara neden olur ve görmede meseleler başlar. Yumurta gözlerimizin gereksinimi olan luteini bize sunuyor. Bu sebeple yumurta yemek daha iyi görmeyi sağlar.

D vitamini ambarıdır, kemiklerinizi güçlendirir

Bir bireye bir kaşık balık yağı mı yoksa haşlanmış yumurta mı yersin diye sorduğunuzda genellikle ikincisini seçim ederler. Özellikle de D vitamini bakımından her ikisi de zengin olsa da seçim yumurtadan yana olur. Üstelik bilim adamları tavukları özel destekler ile besleyerek yumurtanın içindeki D vitamini ölçüsünü artırmanın bir yolunu buldular. D vitamini, kalsiyumun kemiklerinizi ve dişlerinizi daha iyi benimsemesine ve kuvvetlendirmesine dayanakçı olur.

Vitamin B kompleksi cildi, saçları ve karaciğeri korur

Biyotin, vitamin B12 ve hazmedilebilir besleyici proteinler saç ve cildin kuvvetlenmesine katkıda bulunur. Tavuk yumurtalarında bulunan fosfolipidler zehirli maddelerin karaciğerden atılmasını destekler.

Kardiyovasküler hastalık tehlikeyi azalır

Daha evvelki araştırmalara rağmen, yeni araştırmalar yumurtadaki kolesterolün fosfatidlerle balanslı olduğunu gösterdi; bu sebeple sıhhatimiz için hasarlı değil. Aynı zamanda bedenin kendi kolesterol imalini de maniler. Buna ek olarak, yumurta, trigliserid seviyelerini düşüren ve böylece kardiyovasküler hastalık tehlikesini eksilten omega-3 asitleri içerir.

Kilo vermeye başlarsın

Amerikalı bilim adamları, kahvaltıda tavuk yumurtası harcanmasıyla düşük kalorili bir perhizi birleştirirseniz, kilo vermenin iki kat daha süratli olduğu neticesine vardı. Böyle bir kahvaltı, sizi günde harcanan gıda ölçüsünü eksiltmenize izin vererek uzun zaman korur.

Kanser tehlikesini eksiltir

Beyinde zorunlu olan paketin, aynı zamanda kanser tehlikesini de eksiltir. Bir araştırmanın neticelerine göre, ergenlik çağındaki yumurta yiyen bayanlar için meme kanseri tehlikeyi %18 oranında az olduğu belirlenmiştir.

Doğurganlığa karşı olağanüstü tesirlidir

B vitaminleri seks hormonlarının yaradılışında yer almaktadır. B9 vitamininin başka bir ismi de: folik asit’tir. B9’un desteğiyle, eritrositler ve fetüsün asap tüpü oluşur ve çocuğun zekasal geriliği tehlikeyi eksiltilir. B9 vitamini hamilelik tasarılaması sırasında bayanlar için çok ehemmiyetlidir. 1 tavuk yumurtası 7.0 mcg vitamin içermektedir.

Yaşlanma sürecini yavaşlatır

Hollandalı bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre 35-40 yaş arasındaki bayanların %87’sinde yaşlılık izleri kayboldu ve ciltleri yenilendi. Erkekler de ise, göz etrafındaki buruşukluklar gözle görülür biçimde düzeldi.

Bir cevap yazın