Her Gün Kahve İçmeniz İçin 8 Neden

1 Ekim 2017 tarihi dünya kahve günü kutlandı.

Sizlerin de geçmiş kahve gününüz mübarek olsun!

İşte her gün kahve içmeniz için 8 neden:

Mutlu eder

Günde birden fazla bardak kahve içmek bunalıma tutulma tehlikesini eksiltiyor. Tahlilcilerin belirttiğine göre kahvenin içinde yer alan antioksidanlar mutlu sezmenizi sağlıyormuş.

Diyabete tutulma tehlikeniz azalır

Günde yedi bardak kahve içenlerin, günde iki bardak kahve içenlere oranla diyabete tutulma tehlikeleri %50 daha düşükmüş.

Sağlığınıza kavuşturur

WebMD’de de belirtildiği gibi kahvenin içinde bulunan antioksidanlar sıhhatli yaşamanızı sağlar.

Gençleştirir

Araştırmacılar, kan misalinizi alarak biyolojik yaşınıza tespit etebiliyorlar. İsveç’in Uppsala Üniversitesi’ndeki Stefan Enroth adlı bir analist, “Hafif meşrubatlar sizleri ihtiyarlatırken kahve gençleştiriyor” dedi.

Alzheimer’a karşı korur

Yapılan bir hayli araştırmada kafeinin Alzheimer’a tutulma tehlikesini eksilttiği görüldü. İtalyan tahlilcilerin yaptığı son çalışmada her gün bir kahve içmenin Alzheimer’a tutulma tehlikesini eksilttiği saptandı.

Araştırmalarda kahvenin bilme maharetinizi çoğaldırdığı da görüldü. Ayrıca Parkinson hastalarının hareketlerini hakimiyet altında yakalamalarına da destekçi oluyormuş.

Kansere tutulma tehlikenizi eksiltir

Live Science’ta belirtilenlere göre günde dört bardak kahve içen kadınların, içmeyenlere oranla rahim kanserine yakalanma riskleri %22 daha azmış.

Peki günde bir bardak kahve içerek siroza yakalanma riskinizi azaltabildiğinizi de biliyor muydunuz?

 

 

Verimliliği arttırır

Kafein metabolizmayı hızlandırmakta. Yapılan araştırmalarda da kahvenin verimliliği arttırdığı görüldü.

Arkadaş canlısı yapar

Amerikalı araştırmacılar, kahvenin mi yoksa çayın mı insanları daha dost canlısı yaptığına dair bir araştırma yaptı. İnsanlara sırayla çay ve kahve verildi ve yeni insanlarla tanışmaları istendi. Kahve içenlerin daha dost canlısı olduğu görüldü.

Bir cevap yazın