Her Gün Karbonatlı Su İçmenin Verimleri

Bedenin fazla alkali olmasını önlemek emeliyle -ki bu vaziyet hasarlı olabilir- her ana öğün sonrasında bir bardak suyla karıştırdığınız yarım çay kaşığı karbonatı içmeniz faydanıza olacaktır.

Karbonat, dünya çapında milyonlarca evde kullanılan oldukça yaygın bir mahsuldür. Bu namının nedeni sadece yemeklerde kullanılmasından gelmez, karbonat aynı zamanda muhakkak başlı paklik işlerini basitleştirip sağlığa da katkı sağlar.

Bugünlerde bir hayli insan marketlerde bulunan aşina mahsulleri seçim etse de bazı insanlar yaşamlarının emin kısımlarında bu beyaz tozdan faydalanır.

Karbonat, mantıklı miktarlarda, az ölçüde harcanmalıdır.  Kumpaslı kullanımında, asit seviyesini eksiltip kanın natürel pH seviyesini dengelemek yoluyla bedenin genel işleyişini desteklediği görülmüştür.

Karbonatı suda çözmek, dünya genelindeki en daha önceki ve en çok kullanılan rehabilitasyonlardan biridir. Bedeni muhtelif hastalıklara karşı gözetmenin en tesirli yollarından da biridir.

Natürel bir asit gidericidir

Karbonatın natürel asit giderici özelliği, evde oldukça yaygın olarak kullanılmasının nedenlerinden biridir.

Karbonat tüketimi, o rahatsız edici mide ekşimesini önlemek için mide asitlerini tesirsiz hale getirebilir. 

Bir bardak suyla seyreltildiğinde, karbonat iltihaplanmayı ve gazı önler. Bu da hazımsızlıktan daha süratli kurtulmanızı sağlar.

Natürel alkalileştirici

Çoğu beslenme kumpası bedende asit üretir ki bu da bedeni farklı hastalıklara tutulmaya karşı daha duyarlı hale getirir.

Asitliği tesirsiz hale getirmek ve alkalin bir tesir yaratmak emeliyle, karbonat natürel bir ilaç olagelmiştir ve bedenin pH balansını sağlayıp, sağlığı da düzenler. Bedendeki asit, büyük miktarda kemik erimesi osteoporoz, eklem cerahati artrit ve hatta kanser tehlikesiyle dahi ilişkilendirilebilir.

İşte bu surattan, bu kadar düşük bir maliyete, bu mahsul yukarıyada bahsettiğimiz hastalıkların yaradılışını dahi yasaklayabilecek en iyi natürel rehabilitasyon olabilir.

Bedeni fazla alkali hale getirip ona hasar verebileceğinden, çok fazla kullanmamaya itina göstererek günlük az bir ölçüde harcamak bereketli olacaktır. 

Mikrop kırıcıdır

Çok özel kalitelerinden biri de hastalığa neden olan bakteri ve virüsleri eksiltmede kullanılabilecek hafif mikrop kırıcı etkisidir.

Bu nedenle, karbonatın gargara olarak kullanımı boğaz sızısı ve iltihaplanmayı rehabilitasyon etmede kullanılabilir.

İdrar yolu enfeksiyonlarını eksiltir

Karbonat ve su karışımı, idrardaki asit seviyesini eksiltme eforu sayesinde idrar yolu enfeksiyonlarına karşı gözetici bir bariyer işlevi görebilir.

Karbonatı su ve kızılcık suyunu beraber içmek de tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarını önlemede kullanılan yaygın yollardandır.

Gut ve değişik eklem meselelerini giderir

İdrardaki yüksek seviyedeki ürik asit ve beden dokularındaki kan, acıya ve gut ya da artrit gibi kronik hastalıklara neden olabilir.

Karbonatlı su, kan pH derecesini basmakalıplaştırır ve bu cins asidi eksiltir. Bu tip hastalıkları rehabilitasyon etmede ilaç olarak kullanılabilir.

Fiziksel performansı artırır

Fiziksel faaliyetler sırasında salgılanan laktik asit, adalelerde ve eklemlerde birikebilir. Bu da sertliğe ve adale bitkinliğine yol açar.

Bunun fiziksel performansınızı etkilemesini önlemek emeliyle suda çözünmüş karbonat içmek iyi bir alternatiftir. Zira bedeninizdeki asidi hakimiyet etmeye dayanakçı olacaktır.

Kolesterolü düzenler

Karbonatlı maden suyu içmek, ‘kötü kolesterol’ olarak da öğrenilen özellikle LDL düşük yoğunluklu lipoprotein gibi, yüksek kolesterolü düşürmede pozitif bir tesir gösterebilir. 

Ancak, yüksek sodyum seviyesinden dolayı, yüksek tansiyona sahip bireylere önerilmez. Zira problemlerini daha kötü hale getirebilir.

Karbonatlı su nasıl yapılır

Daha evvel bahsettiğimiz gibi, fazla tüketimi riskli negatif tesirler yaratabilir.

İşte bu surattan, karbonatı tehlikeye girmeden beslenme kumpasınıza ilave etmek için alttaki teklifi usunuzda yakalamanız gerekecek:

Genel doz

  • 1/2 çay kaşığı karbonat 3 gr
  • 1 bardak su 200 mL

İki malzemeyi karıştırın ve her ana öğünden sonra için.

Soğuk algınlığı ve gribi rahatlatmak için

Bu rehabilitasyon soğuk algınlığına, gribe ve alerjilere neden olan mikroorganizmalarla savaşmak için çok iyidir.

Bu gibi gidişatlarda, ilacı alttaki biçimde kullanın:

  • 1. Gün: Beş doz yarım yemek kaşığı karbonatlı suyu her üç saatte bir alın.
  • 2. Gün: Üç doz aynı ölçü alın, tüm güne yayın.
  • 3. Gün: Aynı dozu öğle yemeği ve akşam yemeği sonrası alın.

O kadar iyi bir tadı olmasa da, her gün kullanılabilir ve sıhhatiniz için çok iyi bir karardır. Beslenmenize ilave etmeye başlayın ve kısa zamanda pozitif tesirlerini siz de fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın