Her Gün Sarımsak Yerseniz Ne Olur?

Sarımsağın yalnızca antibiyotik tesiri göstererek gripten gözettiği doğru değil. Sarımsak gripten gözetmesinin yanı sıra sıhhatimize fantastik faydalar sağlıyor. İşte her gün sarımsak harcadığımızda bedenimizde alana gelen metamorfozlar…

Sarımsak kokusunun bağlantı kurmayı yasakladığı her zaman öğrenilir. Ancak yapılan araştırmalar bu vaziyeti bütün tersine çevirdi. Şayet bir bayanı etkilemek istiyorsanız bunun için 12 saat evvel 2 diş sarımsak yemeniz yeterli. Böylece o afaki kokuyu da defetmiş olacaksınız.

sarımsağın bizi gripten gözettiği, muhtelif enfeksiyonları yasakladığı tarihten günümüze kadar gelmiştir. Bilim insanları, kışın hasta olmamak için bir bireyin kumpaslı olarak sarımsak harcaması gerektiğini bir kere daha onayladı. Sarımsak, verimli yağ ve amino asitleri kapsar.

Ayrıca sarımsağın içinde allisin vardır. Allisin maddesi, bakteri ve mantarları öldüren organik bir bileşiktir. Sarımsağın yararlarından en iyi biçimde faydalanmak istiyorsanız ham ve ezilmiş biçimde harcanması gerekitiğini unutmayın.

Yüksek tansiyonunuz varsa perhizinize sarımsak ilave edin. Damarları genişletir ve atardamar tazyikini eksiltir . Baş sızıları ve kalp üzerindeki yük, yüksek tansiyon ile beraber kaybolacaktır. Dahası, sarımsak kandaki ‘kötü’ kolesterol seviyesini% 10-15 oranında eksiltir.

Peki, bu vaziyetin sıhhatimiz üzerinde ne gibi tesirleri var?

Kalp hastalığı veya inme tehlikeyi, neredeyse iki kat eksilir. Ancak sarımsağın bu yararından faydalanmadan evvel hekiminize danışmanızda fayda var.

Sarımsak beynin yaşlanmamsını yasaklayan mineraller kapsamaktadır. Kumpaslı sarımsak harcamak, alzheimer hastalığı büyüme tehlikesini eksiltir ve belleği geliştirir. Beynin yararlılığını artırabilir.

Sarımsak kalbin ve adalelerin genişlemesine takviyeci olmaktadır.

Antibakteriyel ve antifungal özellikleri sebebiyle sarımsak, diş çürüklerine iyi kazanç. sarımsak aynı zamanda hasarlı mikropları öldürerek, diş eti sıhhatinin düzelmesine takviyeci olur. Kumpaslı olarak sarımsak harcarsanız diş doktoru yolunu yakalamaya lüzumunuz kalmaz.

Bir cevap yazın