Her İşe Yarayan, Konutumuzun Direği

Karbonat öyle bir madde ki ne sıhhate bereketleri saymakla biter ne yaşama dair kullanım alanlarına…

Bazen kendisi çok tesirli bir ilaç bazen çok tesirli bir deterjan : Bazen mucizevi tesirli bir oda spreyi, bazen en tesirli bir kozmetik ürünü…

HER KONUTTA BULUNAN KARBONATIN ÇOK FARKLI KULLANIM ALANLARI

1- Buz dolabında oluşan kokuları gidermek için 1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun 4-5 gün geçince karıştırın ayrıca sebzeleri ve meyveleri gözetici tesiri vardır.

2- Sigara kokusunu önlemede Karbonat ve sirkeyi karıştırıp odanın bir köşesine koyun odadaki kokuları yok edecektir.

3- Halı da ki kokuları gidermek için 1-2 avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekletin sonrasında elektrik süpürgesi ile iyice süpürün.

4 – Diş pakliğinde ve diş parlatmada 2 günde 1 karbonatla yavaş bir biçimde dişlerinizi fırçalayın 2 damla çilek suyu da ilave edebilirsiniz

5 – Saç pakliğinde Jöle veya sprey kullanımı sonrası saç pakliğinde orta boy bir şampuanın içerisine 1 çay kaşığı karbonat karıştırarak saçını yıkayın

6 – Bademcik cerahatinde 1/2 çay kadehi suya 1 çay kaşığı karbonat ilave edip gargara yapın

7 – Parlak ve canlı bir cilt için Surat arınma kreminin içerisine 1/2 çay kaşığı karbonat karıştırıp cildinize 2-3 dakika usulca masaj yaparak uygulayın

8 – Yağ kirlerinde Kirin üzerine karbonat dökün ve azıcık nemlendirin. Bir iki saat beklettikten sonra döktüğünüz bölgeyi silin.

9 – Lavabo açmak için 1 su kadehi karbonatı lavabonuza dökün ve üzerine bir bardak sirke dökün ardından 2 litre kaynamış su ilave edip lavaboyu boşaltın

10 – Lavabo arınmada Lavabonuza karbonatı döküp limonla ovun, parlatıcı tesiri de vardır.

11 – Tırnak bakımında 1 kase ılık su içerisine 1 çay kaçığı karbonat ilave edin ve elleriniz 15 dakika suda bekletin, tırnak dipleriniz yumuşacık olacaktır.

12 – Çamaşır makinasında Deterjan ölçüsünü yarı yarıya eksilterek karbonat ilave ederek bitirin daha sıhhatli bir biçimde çamaşırlarınız temizlenecektir.

13 – Ter kokusu için Banyo sonrasında yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün ve ovuşturun koltuk altınız ter kokmayacaktır.

14 – Rutubet ve küf kokusu için Dolabınızın bir köşesine ağzı sarih bir kapta karbonat koyun naftalin hoşlanmayanlar için iyi bir koku gidericidir.

15 – Kettle ve termos pakliğinde 2 kaşık karbonatı içerisine atınız üzerine kaynamış su ilave ediniz 1-2 saat bekletiniz ve yıkayınız pırıl pırıl olacaktır.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın