Her Bayanın Öğrenmesi Gereken 20 Görgü Kaideyi

Konuklarınız Olduğunda

Konuklar evinize ilk kere geliyorsa kesinlikle tuvaletinizi pak tutun ve onlara kibar bir biçimde, banyo kısmını gösterin. İlk kere gelen konuklar tuvalet yerini size söylemez o surattan bu gibi gidişatlar da sizin ilk evvel davranmanız gerekmekte.

Misafirlerin Gıda ve Meşrubat Getirmesi

Şayet konuklarınız gıda yada meşrubat getirdiyse kesinlikle masanın üzerine koyun; şayet gizleyip ayırırsanız bu konuklarınıza bir sual işareti vazgeçebilir o surattan getirilen gıdaların kesinlikle herkesin sınayabileceği bir biçimde masaya koyun.

Misafir Olduğunuzda

Şayet bir işiniz çıktı ve erken ufalamak istiyorsanız ev sahibinden kesinlikle izin isteyin ve gitmeniz gerektiğini hoş bir dille anlatın ev sahibi size asla alınmayacağını söyledikten sonra rahatça çıkabilirsiniz.

Fakat diğer konuklar giderken vedalaşma’yın hürmetsizlik olarak nitelendirebilirler.

Bir Restoranda

Çok sıcaksa bir peçete sallayarak kendinizi soğutmayın, bir garsona yeterince pak hava almadığınızı söyleyin ve klima aygıtlarını açmasını isteyin.
Çanta Kullanımı

Çantanızın içeriğini millete sarih bir yerde vazgeçmeyin, çoğu şahıs bunu görgüsüzlük olarak görebilir.

Masada Makyaj Yapma

Masada iken dudak boyasınızı kullanabilirsiniz; Bununla beraber rimel ve eşi diğer işlerinizi yalnızca banyoda uygulayın.
Evde Olsanız Dahi Görgü Kaidelerini Unutmayın

Örneğin başka bir odadan haykırmak çok kaba, ayrıca bu tutuma alışırsanız diğer insanların gözünde kötü bir izlenim bırakacaktır.

Sofra Adabı

Yalnızca kadehini doldurmak kaba olabilir evvel yanında oturan bireyin isteyip istemediğini sormanız daha iyi olacaktır.

Yemek Seçimi

Bir tabakta en iyi gıda parçasını seçmek uzun zaman alır. En yakın parçayı al.

Bir çay fincanı meblağken parmaklarınızı sapın önüne ve arda yerleştirin bununla beraber kahve içerken parmaklarınızı sapın çevresinde sarabilirsiniz.

Unutmayın dükkanında makyajınızı hazırlamak masanıza çanta veya şapka koymak uygun değil bunun için değişik bir yer bulmalısınız.

Düşük bir saldalyede oturuyorsanız bacaklarınızı germeyin dizlerinizi bir arada tutun ve onları yana yatırın bacaklarınızı sadece bir ayağınızı arkaya koyarsanız negatif likeni yaratabilir. O surattan yana yatırma alışkanlığı edinmelisiniz.
Diğer Kaideler

Ziyaret ettiğiniz yerde vestiyer yoksa elbiselerinizi özel askılar içerisine koyun.

Saçınızı vestiyerde düzeltmeniz iyi ancak makyajınızı yapmayın. Böyle birşey yapmanız gerekiyorsa tuvalete gitmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Araba Kuralları

Bir bayan bir otomobile bindiğinde adım atmamalı, koltuğa oturduktan sonra bacaklarını toplayacak yerleştirmelidir. Otomobilden inerken ise bir adımı attıktan sonra ayağa kalkmalı.

21. yy bir erkeği hanımefendisini seçmesi artık zorunlu değil kendi otomobiliniz varsa sizde erkek dostunuzu gezdirebilirsiniz.

Kendi arabanızı ufalıyorsanız, erkek dostunuz sizi otomobile götürebilir ve kapıları tehlikesiz bir biçimde kitlediğiniz’den emin olabilirsiniz. Değişik olmak istiyorsanız şayet otomobilde mevzuyu ilk açan şahıs siz olabilirsiniz.

Erkekler ve bayanlar birbirlerini yeterince iyi tanıyorlarsa arkadan toplanabilirler tabi otomobilde devamlı susmaları negatif bir tavırdır.

Sinema, tiyatro, konser salonu gibi toplu mekanlara girerken yavaş ve muntazam hareketlerle girmek salonda doğru oturmak ve darı ve çekirdek yiyerek ses çıkarmamak gerekir.

Bir cevap yazın