Her Sabah 1 Tutam Maydonoz

HER SABAH BİR TUTAM MAYDANOZ Günde 10 dal maydanoz neye iyi geliyor?

Her sabah bir tutam maydanoz harcayarak, bedenin günlük lüzumu olan vitamin ve minerallerin büyük oranda karşılayabilirsiniz.

Maydanozun Çok Ehemmiyetli Verimi: Mevsim farklılığı yaşadığımız şu günlerde en çok lüzumumuz olan şey bağışıklık sistemini eforlu yakalamaktır. Bir tutam maydanoz günlük C vitamini gereksiniminin üçte birini karşılayarak bağışıklık sistemine büyük yardım sağlar.

Ayrıca maydanoz bağışıklık sistemine bereket sağlayan değişik bir vitamin olan A vitamininden de oldukça zengindir.

Anti-kanserojendir. Maydanozun poliasetilen, coumarin, flavonoid, monuterpen gibi biyolojik faal bileşenlere ek olarak Beta karoten ve C vitamini de kapsaması kanserden korunmaya destekçi olur. Glutathione-S- transferaz enziminin etkinliğini yükselterek hasarlı kimyevi maddeleri hasarsız hale dönüştürür.

Kalp sağlığına gözetir: Homosistein kanda ölçülen bir aminoasittir. Bu aminoasidin yüksek olması beden kan damarlarını tehdit ederek kalp hastalıklarına neden olur. Maydanozda bulunan B9 vitamini fazla homosisteini hasarsız molekül haline dönüştürmeye destekçi olur. Maydanoz kumpaslı harcandığında kalp krizi, inme ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler hastalıkların tehlikesini azaltır.

Gençleştirir ve cildi tazeler: Maydanozun gençleştirmede, cilt tazeliğinin, hoşluğunun korunmasında büyük tesiri vardır. Bu özelliği özellikle karaciğer metabolizması üzerindeki pozitif tesirinden ve bedendeki hasarlı kimyevi maddeleri uzaklaştırmasından kaynaklanır.

Bir cevap yazın