Her Türlü Hastalığın Devayı – Elma Sirkesi

Elma sirkesi herkesin sıklıkla yemeklerde, salatalarda ve hatta paklikte kullandığı olağanüstü bir sirkedir. Ayrıca daha önceki zamanlardan günümüze kadar hastalıkların rehabilitasyonunda sıklıkla kullanılmıştır.

Doğal bir antibiyotik özelliği gösteren sirke içerisinde bol ölçüde C vitamini, potasyum, kalsiyum ve sodyum barındırmaktadır. Bu sayede beden mukavemetini artırarak hastalıklara tutulma tehlikesini en aza indirir. Ayrıca kan şekerini tertip edici ve hazmı basitleştirici özelliği de vardır!

Havaların soğumaya başlamasıyla soğuk algınlığına tutulma tehlikeyi çoğalır. Soğuk algınlığına karşı ılık suya karıştıracağınız 1 yemek kaşığı sirke öksürük ve boğaz sızılarına şifa sağlar.

İçerisinde bulunan asetik asit sayesinde kilo vermek isteyenler için olağanüstü bir gıdadır. Yemeklerden evvel 2 tatlı kaşığı sirke ile 1 bardak suyu karıştırın ve için. Günde 3 kere uygulayacağını bu usul ile fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

Kolesterol seviyesini tertip etmek, kalp sıhhatinızı gözetmek ve kansere karşı korunmak istiyorsanız her sabah aç karnına 1 kere suya karıştırarak elma sirkesi içmelisiniz.

Yalnızca beden sıhhati için değil aynı zamanda cilt sıhhati için de oldukça bereketlidir. İltihaplı Sivilce, cerahat ve sedef gibi cilt probleminiz varsa meseleli bölgeye bir pamuk takviyesiyle sirkeyi sürün ve bir vakit bekletin.

Saçlarınızda kepek, yağlanma gibi meselelerin varsa veya saçlarınızın daha gür ve uzun olmasını istiyorsanız sirke ile uygulayacağınız usul bütün size göre.. 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 4 yemek kaşığı suyu karıştırın. Banyoda saçlarını yıkayıp duruladıktan sonra bu karışımı saçınıza sürün ve iyice dağıtın. 5-10 dakika bu biçimde bekledikten sonra soğuk su ile saçlarınızı hoşça durulayın.

Sirke kokusunun saçınızda kalmasından evham etmeyin. Saçlarınızda kokusu kalmayacaktır. Bu olağanüstü karışımın saçlarınızda ki tesirini hemen sezeceksiniz. Saçlarınız daha öncekisinden daha parlak, yumuşak ve sıhhatli olacaktır.

Dişlerde ki sarı kirlerin giderilmesi için elma sirkesini kullanabilirsiniz. 1 su kadehi suyun içerisinde 1 çay kaşığı elma sirkesi ilave edin ve karıştırın. Karışımdan bir ölçü alıp 10 saniye gargara yapın. Bu operasyonu 5 kere yineleyin. Dişleri beyazlatma tesirinin yanı sıra ağız sıhhatinizi da gözetecektir. Uyumadan evvel 1 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Elma sirkesinin bu mucizelerini herkes bilsin diye bu yararlı yazıyı dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın