Herkesi aldatmışlar…

“Geçtiğimiz senelerde, Hindistan’da tek doğumla 11 çocuk doğuran anne dünya gündemine oturmuştu.”

Geçtiğimiz senelerde, Hindistan’da tek doğumla 11 çocuk doğuran anne dünya gündemine oturmuştu. 28 yaşındaki Anju Kushwaha adlı genç kadının resimleri tüm dünyada dağılmıştı. Ancak o öykünün hakikat olmadığı anlaşıldı.

28 yaşındaki Anju Kushwaha adlı genç kadının resimleri tüm dünyada dağılmıştı. Ancak o öykünün hakikat olmadığı anlaşıldı.

2011 senesinde Hindistan’dan gelen haber, tüm dünyayı şok etmişti. Bir bayan, tek doğumlka 11 çocuk dünyaya getirmişti. 11 bebeğin 11’i de sıhhat bir biçimde doğmuş; medyaya pozlar verilmişti. Ancak o haberin palavra olduğu ortaya çıktı.

Tıp dünyası, 11 bebeğin doğmasının olanaksız olduğunu, doğsa dahi anne veya bebeklerden bir kısmının yaşamını kaybedeceğini söylüyor. 11 çocuk doğurmak şimdilik olanaksız. Ama gelecek teknolojisinde muhtemel olabilecek.

KARNINDA BEBEK DEĞİL UR TAŞIDI!

Resimdeki kadının, hamile değil, karnında 60 kilo ur taşıdığı ortaya çıktı.

HİKAYE TAMAMEN ‘HOAX’

Hoax, birisinin ulusu korkutmak yada eğlenmek emeliyle yazdığı yalan öykülerdir. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya çıkan hoax içerikler, değişik dillere çevirilerek tüm dünyaya dağılabiliyor.

Bir cevap yazın