Hipertansiyonu Hakimiyet Altına Alan 7 Gıda

Hipertansiyonu Kontrol Altına Alan 7 Besin

Dolaşımı iyileştirmek ve hipertansiyondan kaynaklı rahatsızlıkları önlemek için, perhizinize ödemi hakimiyet etmenizi ve iltihaplanmayı eksiltmenizi sağlayacak besinleri dahil etmek ehemmiyetlidir. Daha aşırısı için yazının devamını okuyun!

Hipertansiyon, kardiyovasküler sistemi etkileyen ve kan tazyikinde bir çoğalış olarak belirlenen kronik bir gidişattır. Banalin üzerinde yüksek kan tazyikine sahip olmak, alttaki tehlikelerin görülme ihtimalini artırır:

  • arterde hasar
  • felç
  • ölümle sonuçlanabilecek öteki kalp hastalıkları

Kan tazyiki 140/90 veya üzeri olan bireyler, bu tehlikelere maruz kalırlar.

Hipertansiyon sık karşılaşılan bir vaziyet olsa da, tehlike grubunda olanlar veya hakimiyet altında yakalama emelli rehabilitasyon görenler için yeniden de tehlikelidir.

Sorun, hastalığın ilk aşamalarında asemptomatik olma meylinde olmasıdır. Bu, ilk büyümeye başladığında çok tanınması olası olmadığı anlamına gelir.

Bu sebeple, özellikle ailesinde hipertansiyonu olanlar veya öteki tehlike etmenlerinden rastgele birini geçirmiş olanlar için kumpaslı olarak hekime görünmek büyük ehemmiyet taşıyor.

Bunun yanı sıra, içeriği sayesinde tansiyonu hakimiyet altına almayı basitleştiren yiyeceklerin tüketimini artırmak da oldukça faydalı bir usul. Bu natürel bir çözüm.

Bu yazıda, tansiyonu hakimiyet etmenize dayanak edecek en faydalı 7 yiyeceği ayrıntılı olarak sizlerle paylaşacağız.

1. Keten tohumu

Keten tohumu, natürel lif ve omega 3 yağı kaynağıdır. Keten tohumu, kötü kolesterolü ve yüksek tansiyonu hakimiyet etmeye yardımcıdır.

Kumpaslı olarak keten tohumu harcamak, yüksek tansiyon hastalarının yaşam niteliğini artırır. Aynı zamanda kalp hastalıkları tehlikesini eksiltir ve dokularda iltihaplanmanın önüne geçer.

Keten tohumu anksiyete ve kiloyu hakimiyet eden iyi bir bitirici yiyecektir.

2. Muz

Lezzetli ve tatlı olmasının yanı sıra muz anti- hipertansiyon perhizlerinin de vazgeçilmezidir.

Yüksek potasyum içeriği sayesinde bedenin iltihaplanma sürecini tertip etmeye destekçi olur. Ayrıca, kan tazyikini etkileyen ödemin atılmasını sağlar.

3. Yağlı balık

Yağlı balıklar, en ehemmiyetli natürel omega 3 kaynaklarından biridir.

Bu, trigliseridlerin, kolesterolün ve yüksek tansiyonun yüksek seviyelerini hakimiyet etmek için atardamarları arınmaya destekçi olan bir yağ çeşididir.

Bu protein iltihaplanmayı önleyen natürel bir arınıcıdırBalık, bedendeki kan akışına destekçi ideal bir yiyecektir.

Aynı zamanda balık, fiziksel ve zekasal sıhhat açısından bereketli yüksek nitelikli proteinleri ve öteki esas besleyici maddeleri içerir.

4. Kereviz

Kereviz, yüksek tansiyon hastaları için şahane fayda sağlayan fitokimyasal ve antioksidan bileşikler içerir.

Her gün mantıklı ölçüde kereviz yemek iltihaplanma sürecini hakimiyet etmeye ve bedendeki ödemi atmaya destekçi olur.

Aynı zamanda kereviz, stres ve yüksek tansiyonla ilişkili bir hormon olan kortizolü eksilten esas mineralleri içerir.

5. Soğan

Birçok yemeğin olmazsa olmazı soğan, sülfür açısından oldukça zengin bir sebzedir.Sülfür iltihaplanmayı, yüksek kolesterolü ve yüksek tansiyonu eksiltir.

Soğandaki natürel sular damarlardaki kötü kolesterol LDL ve trigliseridler gibi yağların aşırısını temizler.

Soğan ayrıca, atardamarların erken ihtiyarlamasına bağlı oksidatif zararı durduran eforlu antioksidanlar içerir.

6. Kırmızı biber

Mantıklı ölçüde kırmızı biber tüketimi, kan tazyikini kontol etmekte zorlanan hastalar için ideal bir hipertansiyon düşürücüdür.

Aktif bileşeni olan kapsaisin, birikerek atardamarların sertleşmesine neden olan plakları önleyerek dolaşımı iyileştirir. Bu, erişkinlerde hipertansiyondan kaynaklanan hür radikallerin negatif tesirlerini tersine çevirmek için iyi bir bileşendir.

7. Hindistan cevizi suyu

Pek çok şahıs, kumpaslı olarak Hindistan cevizi suyu içmenin yararlarını hipotez dahi edemez. Bu meşrubat antioksidanlar ve mineraller açısından oldukça zengindir. Bedenin su gereksinimini karşılamanın yanı sıra, Hindistan cevizi suyu dolaşım ve tansiyon meseleleri için çok faydalıdır.

Dokulardaki fazla suyu atmamızı sağlayan natürel bir idrar söktürücü vazifeyi görür.

Aynı zamanda, kalp sıhhatini gözeten bazı bereketli yağları ve lifleri içerir.

Sıhhatlı bir perhizle kan tazyikini hakimiyet etmek, hipertansiyonun tehlikelerini ve neticelerini önlemenin en iyi yoludur.

Siz de bahsettiğimiz bu besinleri harcamaya başlayın ve bunları yetersizsiz ve balanslı bir perhizle bitirin.

Kaynak: sagligabiradim.com

Bir cevap yazın