Süratli kilo vermenizi sağlayacak ev işleri

Hanımlar! Kilo verebilmek için uzun sıkıcı perhizler yapmanıza gerek yok. Artık evinizde yapacağınız günlük paklik işleriyle süratli bir biçimde kilo verebileceksiniz.

Uzun sıkıcı perhizler kilo vermenize takviyeci olabilir ancak bir taraftan da kendinizi kötü sezmenize ve aç kalmanıza neden olabilir. Perhizin yanında beden formunuzu gözetmeniz için belirli perhizle birlikte egzersiz yapmanız gerekir. Ancak egzersiz yapmaya bir cinsli fırsat bulamıyorsanız bir ekip ev işleri süratli bir biçimde kilo vermenize takviyeci olabilir.

Hangi cins ev işleri kilo vermeye takviyeci oluyor diye merak ediyorsanız, işte cevapları…

Toz almak
Konutu köşe bucak arınmak en az bir saatinizi alacaktır. Yalnızca günde 10 dk ile dahi toz alma işi yaparak üst ve alt kol adalelerinizi çalıştırabilir, kol sarkmalarının ve kol kısmında oluşan yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Konutu süpürmek ve paspaslamak

Eviniz ne kadar kumpaslı olursa olsun şayet taban pak ve parlak değilse eviniz kumpaslı görünmez. Konutu süpürmek, süpürmenin yanında paspaslamak bel ve üst bölgenizdeki oluşan yağların yakılmasını sağlayacaktır.

Çamaşır yıkamak

Birçok kadının yapmaya çok fazla erindiği çamaşır devireme eylemi bedenin ehemmiyetli miktarda kalori yakmasına takviyeci oluyor. Çamaşırlarınızı aygıtta yıkamak yerine küvet içine doldurarak veya leğene koyarak 10-15 dk birbirine sürterek yıkayın.

Ardından pak su ile durulayıp fazla suyunu sıktıktan sonra asın. Bu operasyon eğilerek yaptığınız için basen ve popo kısmınızı geliştirmeyi aynı zamanda da eller ve kollar için iyi bir egzersiz olacaktır.

Boya badana işleri

Ev tamiri ve boya işlerini yapmaktan bunalmıyorsanız ve kabiliyetiniz varsa bu fırsatı netlikle kaçırmamanızı öneriyoruz. Zira boya yapmak şahane bir egzersizdir.

Boya yaparken kesintisiz ayakta durmak, çömelmek, oturmak ayrıca eşyaları bir yerden başka bir yere taşımak tam bedeninizin çalışmasını sağlayarak kilo vermenize takviyeci olacaktır.

Yemek yapmak

Yemek yapmak sıhhatli bir alışkanlıktır. Yemek yaparken kullandığınız atama, doğrama, karıştırma, çırpma ve mutfak arınma işleri kalori yakmanıza takviyeci olacaktır. Yoğun bir egzersiz için, kendi ekmeğinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Hamur yoğurmak sıkıntılı bir iş olduğu için kalori yakmanıza takviyeci olur.

Bir cevap yazın