Süratli Saç Uzatma İçin En Tesirli Natürel Tasvirler

Anlık bir kararla saçlarınızı kestirdiniz ve çok pişman mısınız? Asla üzülmeyin! Saç nasıl uzar? yaşayarak görmek için siz bildireceğimiz 21 tesirli usulü sınayabilirsiniz. Postişler, kaynaklar ve öbür natürel olmayan yollar zamanla saçlarınızı eskiyip dökülmesine yol açar.  İşte size önereceğimiz Saçları uzatan kesin natürel çözümler;

Soğan suyu

Saç uzaması için soğan suyu kullanmak en daha önceki ve tesirli usullerdendir. Soğan suyu sülfür bakımından zengindir bu da dokularda kolajen imalini teşvik eder ve saçların uzamasında ehemmiyetli rol oynar. Kırmızı soğan veya arpacık kullanın. Minik parçalar halinde doğrayın. Blerdendan yahut rondodan geçip, süzün ve suyunu çıkarın. Blender yoksa soğanı rendeleyip süzgeçten geçirip de suyunu çıkarabilirsiniz. Şimdi dikkatle kafa teni üzerine uygulayın ve 15 dakika tutun. Sonunda şampuan ile yıkayıp, durulayın.

Yumurta Maskesi

Yumurta yeni saç yaradılışına ve saçların uzamasına takviyeci bir hayli protein kapsar. Ayrıca, kükürt, çinko, demir, selenyum, fosfor ve iyot açısından da zengindir. Saçınızın uzunluğuna göre 1 veya 2 yumurtaya bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ilave edin. Yumuşak bir hamur oluşacak biçimde karıştırın. Dikkatli bir biçimde tüm saçı ve saç tenini kaplayacak biçimde uygulayın ve 20 dk bekletin. Soğuk su ile durulayın ve şampuanla durulayın.

Acı biber

Acı biber saç gelişmesinde en tesirli maddellerdendir. Acı biber kapsaisin olarak öğrenilen bir kimyevi kapsar. Bu bileşen asapları faalleştirir ve saç teninde kan akışını artırır.  1 tatlı kaşığı acı biber tozunu 2 tatlı kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Saçın az olduğu bölgeler yoğun olmak üzere tüm saç tenine uygulayın. Soğuk su ile yıkayınız.

Patates suyu

Patates A, B ve C vitamini açısından zengindir. Bunlar sıhhatli saçlar ve saç uzaması için lüzumlu ehemmiyetli vitaminlerdir. Patatesleri suyunu sıkmak için katı meyve sıkacağına yerleştirin. Kafa tenine patates suyunu uygulayın. 15 dakika süresince bekletin. Şampuan kullanarak yıkayın.

Çemen tohumu

Çemen tohumu saç gelişmesini hızlandırır ve saçın natürel rengini korur. 1 tatlı kaşığı çemen tohumunu geceden suda bekletin, sabahleyin suyu süzüp, blenderdan geçin. Buna 2 tatlı kaşığı hindistancevizi sütü ilave edin. Tüm saç ve saç teni üzerine uygulayın. 30 dakika süresince bekletin. Şampuan ile yıkayın, durulayın.

Elma sirkesi

Sirke zarifçe saç tenini pakler ve saç gelişmesini süratlendirmek için saç teninin pH dengesine gözetir. Saçınızı yıkayın. Sıhhatli ve parlak saçlar elde etmek saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama olarak elma sirkesi kullanın. 1 litre suya 75 ml elma sirkesi karıştırın Başka Bir Deyişle 4 su kadehi suya yarım çay kadehi elma sirkesi. Bunu tamamen gizleyebilir ya da minik gruplara ufalayabilirsiniz. Daha minik ölçüler için, 15 ml elma sirkesini bir fincan ılık suyla karıştırın. Son durulama olarak kullanın.

Kına Kutuyu

Kına kuru ve mat saçları pürüzsüz ve ışıltılı saçlara dönüştürür, ayrıca renk verir. Saç köklerini kuvvetlendirerek saç gelişmesini dayanaklar. 1 fincan kuru kına tozunu yarım fincan yoğurtla karıştırıp kına kutuyu yapın. Kökten uca kadar tüm saça uygulayın. Tamamen kuruyana kadar kutuyu bekletin. Yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Hindistancevizi sütü

Hindistancevizi sütü demir, potasyum ve esansiyel yağlar açısından zengindir. Bu özellikleri ile saç dökülmesini önler ve saçları uzatır. Hindistancevizinin sütünü çıkarın. Kastedilen alanlara uygulayın. Bir gece bekletin. Ertesi gün soğuk suyla durulayın.

Yeşil çay

Yeşil çaydaki antioksidanlar saç dökülmesini önler ve saç uzama sürecini süratlendirir. Yeşil çayı demleyin ve tüm kafa teni üzerine ılığın azıcık üstü sıcaklıkta yeşil çayı uygulayın. Bir saat bekletin. Soğuk suyla durulayın.

Hint bektaşi üzümü

Amla sıhhatli saç gelişmesini dayanaklar ve aynı zamanda saçın pigmentasyonu artırır böylece saçların uzamasına takviyeci olur. 2 tatlı kaşığı Hint bektaşi üzümü tozu ya da suyuyla 2 tatlı kaşığı bilye limonu suyunu karıştırın. Saç tenine uygulayın ve kurumaya vazgeçin. Sonra ılık suyla durulayın.

Kimyon tohumları

Kimyon tohumu saçınızı yenileyici yiyecek ve vitaminlerle doludur.  Zeytinyağı ya da hintyağı içinde kimyon tohumunu bekletin. Ertesi sabah süzüp saç diplerine uygulayın. Şampuan ile 15 dakika sonra yıkayın

Karabiber

Karabiber saçınızı yumuşatır, dokuyu iyileştirir ve saçların uzamasına takviyeci olur. 2 tatlı kaşığı karabiberle yarım su kadehi limonu suyunu karıştırın. Yumuşak bir hamur oluşturun. Bu macunu saç köklerine sürün. Derinlere popülasyon etmesi için saç bonesi ile başınızı örtün. Yarım saat sonra durulayın.

Ebegümeci çiçeği

Bu çiçek kepeği rehabilitasyon etmede ve saç gelişmesini desteklemede kullanılır. Hindistan cevizi yağı ya da susam yağı ile ebegümeci çiçeğinden bir macun hazırlayın. Denk biçimde saçınıza uygulayın. 10 dk sonra şampuanlayın ve suyla durulayın.

Sarımsak

Sarımsak saç teninde kan dolaşımını artırarak saçların uzamasında ehemmiyetli rol oynar. Zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı içinde birkaç diş ezilmiş sarımsağı kaynatın. Ocaktan alıp süzün ılıyınca saç köklerine uygulayın. Yarım saat bekletin. En iyi neticeler için haftada 3 kere devam edin.

E vitamini

Asırlardır E vitamini saç uzatma için kullanılmış bir yağdır.  E vitamini yağı antioksidan bakımından zengin yapısıyla hür radikallerle savaşmaya takviyeci olur. Bedende oksijeni artırmaya takviyeci olur ve böylece baş tenindeki kan dolaşımını artırır. Saç cildinize eczaneden temin edeceğiniz E vitamini yağı ile masaj yapın, başınıza bone geçirip, 1 gece bekletin. Ertesi gün saçınızı yıkayın. E vitamini yağı, badem yağı gibi uçucu yağlarla saç tenine masaj yapmak, saç dökülmeyi, saçların çatallanmasını önler.  Saçları yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Başınıza bu stil yağları sürdükten sonra başınıza bone geçirin, böylece sürdüğünüz yağ saça daha iyi nüfuz eder.  Aynı zamanda kafa tenini uyarır ve saç gelişmesini artırır, kan dolaşımını artırır. Başa kumpaslı yağ uygulaması kepeği eksiltir ve saçınıza parlaklık kazandırır.

Hindistan Cevizi Yağı:

Katı Hindistan cevizi yağı en iyi natürel saç kremlerindendir ve saç uzamasında çok tesirli bir maddedir. Asırlardır saç bakımında kullanılmaktadır. İnternetten veya Gratis gibi büyük kozmetikçilerden temin edebileceğiniz katı Hindistan Cevizi yağı potasyum güzergahından zengin yapısıyla saç tenini sağlı meblağ, saç gelişmesini teşvik eder ve zararlı saçları onarır. Ayrıca saç kepeğini, saç kırılmalarını ve saç dökülmelerini eksiltir. Hindistan Cevizi yağı ıslatıcı özellikleri ile kırılmaları önler, saçları kuvvetlendirir. Katı formdaki Hindistan cevizi yağını benmari usulü ısıtın çok sıcak olmamalı, saç cildinin sabredebileceğini ısıya gelmeli saç diplerine sürün, bone geçirin, 1 gece saçınızda bekletip yıkayın.

Biberiye Yağı

Genellikle Ortadoğu ülkelerinde kullanılan biberiye yağı, biberiye otunun damıtılmasıyla hazırlanır. Biberiye yağı hücre parçalanmasını artırır ve böylece kan dolaşımını uyarıcı, kan damarlarını genişletir. Saç gelişmesini hızlandırır ve ayrıca, bir saç kuvvetlendiricisi olarak hareket eder. Biberiye yağını şampuan veya saç kremini karıştırırak kullanabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı veya çay ağacı yağı gibi öbür uçucu yağlar ile birleştirerek bunla saç teninize masaj yapabilirsiniz. Biberiye yağı, kan dolaşımını uyarır ve saç gelişmesini hızlandırır.

Adaçayı Yağı

Adaçayı yağı saç dökülmesini rehabilitasyon eder, saçların uzamasında da tesirlidir. Elma sirkesi veya biberiye yağı gibi esansiyel yağlar ile karıştırılıp saç diplerine masaj yapılınca,  saç gelişmesi için müthiş bir promotör olarak çalışır.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı hoşluk yağı olarak öğrenilir ve saç uzamasında ehemmiyetli rol oynar. Denk oranda lavanta yağı, biberiye yağı, kekik yağı, jojoba yağı gibi uçucu yağları birleştiripi karışım hazırlayın. Benmari usulü ısıtıp saç teninize sürün, başınıza bone geçirip 1 saat bekletip, ardından saçınızı yıkayıp durulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağının kumpaslı kullanımı DTH hormonunun yaradılışını önler ve böylece saç gelişmesini basitleştirir. Antioksidan açısından zengin yapısıyla saçlarınızın süratli uzamasını sağlar. Zeytinyağı ayrıca saçınızı yumuşak ve ipeksi yaparak natürel saç kremi gibi davranır. Zeytinyağını, lavanta, adaçayı ve biberiye yağları ile karıştırıp benmari usulü ısıtın saç diplerine masaj yapın.

Hint Yağı

Hintyağı saçınızı daha eforlu ve parlak yapmak daha süratli gelişmesini sağlamak için en faydalı yağlardan biridir. Peki Hint yağı saça nasıl uygulanır? Hint yağını benmari usulü ısıtın, saçınızı yıkayın, pak saç teninize ılıktan azıcık sıcak, başınızı sabredebileceği ısıda bu yağı sürün. En az 20 dk başınızda bekletin. Bu zamanda ara ara başınıza masaj yapıp, ardından yıkayın.

kaynak:http://www.mavikadin.com/sac-nasil-uzar-hizli-sac-uzatma-icin-en-tesirli-dogal-tasvirler

Bir cevap yazın